Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit csináljak ha a felettem...

Mit csináljak ha a felettem levő szomszéd rá rázza állandóan a szőnyeget az erkélyre meg minden koszt ide seper, mos le?

Figyelt kérdés

Multhet pénteken takarítottam meg az egész redőnyt, ablakot, kitettem pár virágom, kövirózsámat az is csupa kosz lett, az egész erkélyt megtakaritottam, de már aznap rá rázta a retkes szőnyegét meg azóta majdnem minden nap es már csupa por miatta megint minden… nem arról van szó, hogy egy szem ablak hanem 4 méter az egesz, csak a takarítása volt 5 óra hossza.

Ma arra keltem hogy nem eleg hogy a szonyeget megint rá rázta hanem le öntötte az egész erkélyét vízzel es rá seperte az egészet az enyémre es most csupa retkes vizes az egész erkélyem miatta amit most takaritottam meg 1 napon át..

Már szóltunk neki de ugyan úgy folytat tovább mindent és már nagyon elegem van miatta nem merek mar új dolgokat venni az erkélyre mert mar az 1. napon leretkezi.. a másik dolog meg hogy mikor tavasszal nyáron nyitva van az ablak száll be ide is a por és mi szívjuk be.



2023. máj. 5. 12:08
 1/7 anonim ***** válasza:
71%

Beszélj vele. Ha nem hat a beszélgetés akkor

1. birtokvédelem.

2. Fogsz egy slagot és telibe belocsolod a lakását

3. Betámasztod a lakót a lépcsőház egyik sarkába.

2023. máj. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem csináld ugyan ezt az ő erkélyére.

Kérd meg az ottani lakót, hogy engedjen be söprögetni : )

2023. máj. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

Az 5 óra takarításban azért jelentős túlzás van, de attól jogos a probléma. Kérhetsz birtokvédelmet a jegyzőnél de valószínűleg nem fog ilyennel foglalkozni mert anyagi károd nincs ebből.

Mikor nyitva az ablaka akkor kezd el grillezni a teraszon pár alkalommal és utána tárgyalni fog arról, hogy ha nem grillezel akkor normálisan fogja tisztítani a teraszát. 1300Ft-ért lehet kapni ilyen eldobható grillezőt kolbász, virslit, sajtot lehet rajta sütögetni.

[link]

2023. máj. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

2-es, sajna nincs felette már erkély.

3-as, köszi a válaszod, általában mindennel együtt 5-6 óra szokott lenni az egész.

Mivel nem az erkély felöli szobában vannak hanem a másikba (ezért is rázza itt mert így hozza megy a por hanem máshoz..) így szerintem nem igazán hatna az sem. :(

2023. máj. 5. 13:27
 5/7 anonim ***** válasza:
88%

#2 (13:08),

ha Te laknál fölötte, beengednéd a kérdezőt, hogy tőled bizgassa az alattad lakót? Harag lenne a jószívűséged miatt.

2023. máj. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Normális esetben, csináltatsz a fal síkjából kilógó előtetőt az erkélyed tetejére, ami nem engedi, hogy hozzád folyjon le a víz tőle.
2023. máj. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
68%

Nem tudom miért kell rögtön a veszekedést meg hasonlókat keresni a javaslatokkal.

Ahogy 6-os írja, a legegyszerűbb megvédeni az erkélyt egy kis előtetővel.

Ez más szempontból is hasznos lehet nem csak a felső szomszéd miatt, az esőt napsütést is korlátozza és nem egy hatalmas költség. Az erkély plafonjának külső szélére kell rögzíteni egy kicsit ferde lapot és ennyi.

2023. máj. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!