Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mi okozhatja a kellemetlen...

Flora08 kérdése:

Mi okozhatja a kellemetlen szagot a mosógép környékén?

Figyelt kérdés
A mosógépet rendszeresen takarítom, felül töltős. Észrevettem a belsejében a lerakódást, ezért hétvégén beindítottam üresen, magas hőfokon ecettel, utána alaposan, fertőtlenítős törlőruhával átmostam az egész belsejét, a dobot és a körülötte lévő elemeket. A mosószeradagolót kivettem, megtisztítottam, illetve elöl a szűrőjét is. Ennek ellenére mára iszonyatosan büdös csatornaszag lett a mosókonyhában (csak a mosógép és a szárítógép van itt). Mi okozhatja még ezt a szagot? Az ötleteket, tanácsokat előre is köszönöm.
2023. máj. 16. 13:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Nedves maradt és beposhadt? Főleg ha nem szellőzik a mosókonyha, vagy esetleg le is csuktad a gép ajtaját. Plusz az is lehet, hogy a magas hőfokon, ecetes vízzel megbolygatott trutyi nem távozott maradéktalanul a gépből, hanem fellazulva, jól átmelegedve rohadozni kezdett.


Vagy kicsit kimozdult a mosógép csatlakozása a szennyvízelvezető nyílásból. Csak az nem a takarítástól van, hanem véletlenül pont most történt.

2023. máj. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen egyszerű a probléma, nincsen víz a bűzelzáróban.

Nálam is időnként ez van ezért bűz esetén töltök a mosógép lefolyó-csatlakozái csövébe egy pohár vizet.

2023. máj. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Van a gép alatt gumiszőnyeg? Én egyszer úgy jártam, hogy jött ez a szag és kiderült, hogy víz került a szőnyeg alá, nem tudott elpárologni és bebüdösödött.
2023. máj. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! A kiszáradt bűzelzáró lehetett a gond, öntöttünk rá vizet, jobb a helyzet. Alatta szerencsére nem áll a víz. A tetejét mindig nyitva hagyom, addig van csak becsukva, amíg megy.
2023. máj. 17. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!