Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ecetes mosógép tisztítás után...

Ecetes mosógép tisztítás után mit tehetek a mosógépemmel? Hogy lehet eltüntetni a kellemetlen szagot?

Figyelt kérdés
Gondoltam régi "bevált " praktika a vízkő és egyéb szennyeződés ellen.(Most probáltam ki először) Lefutattam egy magas hőfokú mosást egy liter ecettel. Azóta borzalmas szag (nem ecetszag) árad a mosogépből.
2015. jan. 9. 08:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Próbáld ki magas hőfokon minden nélkül. Ha azután is büdös, akkor szerelő.
2015. jan. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 goolky válasza:
76%
Szerintem nem ürült ki belőle a szennyeződés. Nem a vízkő a nagyobb baj, hanem a vízkővel elkeveredett mosószer, szösz, és koszmaradványok. Máskor ne ecetet használj, hanem sósavmentes vízkőoldót. 90°C, előmosás nélkül.
2015. jan. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Silurus ***** válasza:
44%
Én 1 kiló konyhasóval mosnám át mégegyszer. Ha a későbbiekben minden mosásnál hozzáadsz 10-20 dkg konyhasót a mosószerhez, akkor egyrészt sokkal hatékonyabb lesz a mosás, másrészt nem kell tisztítgatni mert nem lesz vízköves. Persze vehetsz vízlágyító sót is, csak nem mindegy hogy 800 kilója vagy 40. Összetételben megegyeznek, ezt le is ellenőrizheted mert a vízlágyító és az asztali són is fel van tüntetve.
2015. jan. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%

Jézusom #3-aska, te nagyon el vagy tévedve! A mosogatógépek vízlágyító berendezésében egy komplett szerkezet van, amiben ioncserélő műgyanta végzi a vízlágyítást, ami a vízben lévő vízkeménységet okozó Ca és Mg ionokat lecseréli Na ionokra, így megy a vízlágyítás. A regeneráló só ehhez szolgáltatja a Na ionokat, amikor az ioncserélő gyantát regenerálja a gép.

Tehát sóval, csak úgy, hogy beleszórod a mosógépbe, NEM LEHET vizet lágyítani! [Ha elovasod a Calgon dobozát, abban sem só van!!!] A valóság egy kicsit bonyolultabb, mint ahogy te a vízlágyítást képzeled.


A kérdezőnek annyit lehetne tanácsolni, hogy ha savval feloldotta a vízkövet, akkor lúggal próbálja feloldani a hajszálakat és egyéb maradványokat. Még egy főzőmosás kellene 200 g trisóval. És az öblítéseket a végén is hagyni kell rendesen lefutni.

Utána kellene beleszagolni...

2015. jan. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
45%
4: Még jó, hogy mosógépről van szó :D
2015. jan. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Silurus ***** válasza:
61%
Jó, menj be tescoba, vegyél le a polcról egy doboz vízlágyító sót és olvasd el az összetételét, én megtettem. 99% NaCl. Amúgy évekig foglalkoztam akvarisztikával, úgyhogy ne akarj meggyőzni hogy a konyhasó nem oldja a vízkövet!
2015. jan. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%

Könyörgöm...miért nem azzal tisztítod,amivel kell?

Nem értem...valaki kiad "alhangon" 60~80ezret egy mosógépért és sajnál rá negyed/fél-évente egy ötszázasnál alig több árú,hozzá kikísérletezett mosógép tisztító folyadékot(+ hogy mennyit "eszik" 90 fokon a hosszúprogram)...ehelyett ecet,mosószóda,trisó,meg ki tudja még mi---akár a szomszédom.

2015. jan. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez mind szép és jó,de lehetnek még meglepetések...


[link]

2015. jan. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az ecet után már tettem bele speciális mosogatógép tisztítót. Az eredmény még mindig nem tökéletes. Lehet hülyeségnek tűnik de amíg mosógép tisztítóval tisztítottam nem volt gond. Jött az ecet:(( sajnos . Már a trisótól is félek...
2015. jan. 9. 15:55
 10/11 anonim ***** válasza:
61%

Nézd! Nekem tök mindegy, hogy itt melyik zseni miket ír össze, de évtizedek óta, a legolcsóbb konyhasót használom!!! Minden mosásnál. Öblítő helyett meg ecetet.

(A mosogatógépbe is a sima konyhasót töltöm!)

Még soha nem volt sem büdös, sem vízköves egyik sem!!!

2015. jan. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!