Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Bejárónőként szabadság?

Bejárónőként szabadság?

Figyelt kérdés

Már 2 éve járok egy családhoz heti rendszerességgel, minden héten 2 alkalommal a főállásom mellett takarítani.

Mindezt a saját családom mellett.

Eddig mindig úgy voltam szabadságon, hogy kivettem a hétvégék mellé 2-3 napot, és meg volt oldva a másik családnál is azon a héten a takarítás, nyilvan akkor csak egyszer mentem.


De már most kezdek belefáradni, február óta nem voltam szabadságon. Január óta nem volt olyan hét, mikor ne mentem volna takarítani munka után...


Így úgy döntöttem, hogy most nyáron júniusban, júlisban és augusztusban is kiveszek 5-5-5 nap szabit amit a saját családommal, rokonokkal, testvéreimmel töltök. Meg hát itthon is lenne mit csinálnom...

Nos, ezt akikhez járok, sokallják... mintha nélkülem megállna ott az élet.


Jogos az elvárásuk, vagy ennyire önzőek?

1 hét takarítás nélkül már a világvége?


Ráadásul ezt a munkát én vállaltam el, nagy rábeszélések árán. Nekem ez nem bejelentett munka.

A szabadságomat is pénzre kellene váltanom szerintük... de akkor is elmegy a fél napom, ha csak oda megyek, mert faluból járok városba. És így nem kifizetődő... Másabb, ha munka utan rögtön oda megyek, mert a munkahelyemről csak 10 perc séta.


2023. máj. 26. 17:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Úgy beszélsz, mintha szívességből csinálnád, ingyen. Ha ennyire nem tetszik, akkor hagyd ott őket.
2023. máj. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Én is bejárónő vagyok. Az ilyesmit, mint a szabadság az elején kellett volna tisztázni.

Nekik nincs idejük, vagy egyszerűen nem akarnak takarítani, persze, hogy sok egy hét takarítás nélkül.

2023. máj. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Keress arra az időre valakit magad helyett.Ha ez a megoldás nem tetszik nekik,köszönd meg a lehetőséget.Ez esetben mindenképp másik takarító személyzetet kell keresni nekik.Én azt nem gondolom ,hogy akkora összeget fizetnének,hogy nem lehetne nélkülözni.1 családi boldogság már ne ezen múljon.
2023. máj. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

Nekem sikerült egy nagyon rendes és tisztességes, gyermekét egyedül nevelő hölgyet kifogni, aki a családi házban segít a takarításban, mert én is és a feleségem is derékfájdalmakkal küzdünk. Már az elején lefixáltuk, hogy évente nyilván 2 hét belefér, amikor kimarad a takarítás. És ennek az árát bónuszként megkapja.

[A covid legelején elkapta szegény a covidot, és három hétre karanténba zárták. Se a munkahelyére, se a másodállásaiba nem tudott menni. Amikor a negyedik héten végre el tudott jönni, és a ház rendbe tétele után a négy heti bérét adtam oda neki, akkor egyrészt elsírta magát, és ellenkezni kezdett, hogy ő ezt nem fogadhatja el. Én meg azt mondtam, hogy ha mi megtehetjük, hogy odaadjuk, akkor ő megteheti, hogy elfogadja. Végül elfogata, és pityeregve mesélte, hogy kétségei voltak, hogy hónap végén mit fognak kajálni, annyi lóvé kiesett a 3 hét alatt...]

2023. máj. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%

#3: te beengednél az otthonodba valakit, a már megszokott ember helyett?

A bejárónői munka nem így működik.

2023. máj. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
4 Minden tiszteletem az önöké, bárcsak több embernek lenne lelke, szíve!
2023. máj. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

5 ös,egykor ez takaritó nő is új volt . Írta,nem a szomszéd házból jár át.

És akkor hogyan működik,ezt nem fejteted ki.

2023. máj. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
58%

#7: tegyük fel bejárónő vagyok nálad 2 éve. Egyszer csak bejelentem, hogy én a nyáron havonta egy hétre nem megyek, de küldök valakit magam helyett. Nyugodt szívvel beengednéd azt a számodra idegent?

A kifejtés pedig: a bejárónői munka egy bizalmi pozíció, gazdag emberek kulcsot adnak az otthonukhoz, ami nagy valószínűséggel tele van értékekkel. Te vagy a ház asszonya, te mosol-vasalsz a családra, takarítasz elpakolsz utánuk, mindent úgy, hogy valószínűleg hónapokig, vagy évekig nem is találkozol azokkal, akinek az otthonukban vagy.

2023. máj. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
61%

Takarítóként dolgozok. 4 kliensem van. Minden évben megyek hosszabb-rövidebb szabadságra. Tavaly 5 hetet voltam egyben. Idén majd szeptemberben megyek 3 hétre.

Ilyenkor mindig keresek helyettest. Elviszem, bemutatom, betanítom. Így már nem idegen. Eddig még nem volt belöle probléma. 17 éve így csinálom.

2023. máj. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
20 éve jár hozzánk takarítónő. (Ennyi idő alatt kettő). Ha szabadságra mentek, akkor nem kértem helyettest, megoldjuk nélküle. Eszembe se jutott, hogy nekik nem jár a szabadság, pihenés, családdal kikapcsolódás.
2023. máj. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!