Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hideg vízben mossa az ágyneműt...

Hideg vízben mossa az ágyneműt és jonak tűnik ez hogy van?

Figyelt kérdés
Meglepő de úgy tudtam ahhoz hogy az oldószer dokgozzon nem jó a hidrg víz. Egy vendégházat vezet a tulaj es besegítek. Hidegre van állítva a gép és mikor kiszedem érdekes mód se szaga se kosz se semmi. Jónak tűnik. Akkor mi miért mossuk ezeket 60 fokban?
2023. jún. 2. 23:52
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

Általában úgy vannak a mosószerek beállítva összetételre, hogy hatékonyabbak meleg vízzel. de van ami jó hideg vizes mosással is, ahogy ha a víz maga is lágy, akkor az is könnyebé teszi.

Hideg vízzel is moshatsz nyugodtan, csak akkor kicsivel több mosószer kell hozzá avgy tovább kell mosni a ruhát, hogy a mosószer elvégezze a dolgát.

Ha belegondolsz kevesebbet ártasz a környezetnek és a pénztárcádnak is ha melegíted a mosáshoz a vizet mint ha több mosószert használsz.

Régen nagymamám először nagyon forró vízzel, mosogatószer nélkül mosogatta el az edényeket, tányérokat, egyebet. A forró víz a kezének nem volt jó de a zsírt is egészen jól leszedte, utána pedig lehetett vinni a disznóknak ezt a lét a moslékhoz, mert nem volt benne mosogatószer. Aztán már egy kevésbé meleg vízben mosogatószerrel teljesen tisztára mosogatta az eszközöket, csak ez kellett hogy menjen a derítő gödörbe.

Ha nem akarsz 60 fokkal mosni ne tedd. Én nagyon ritkán használom. A fertőtlenítést meg lehet oldani olyan mosószer adalékkal is amit hozzá teszek a mosáshoz külön ha kell.

2023. jún. 3. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

A Japánok hideg vízzel mosnak, Amerikában is ritkán mosnak warm (ott nem fokokban vannak a gépek) vízzel.

Én ezt eddig csak a Magyaroktól hallottam, hogy a fehérneműket 60 fokon kell mosni, meg fertőtleníteni kell. Minek? A bugyid mivel fertőzöttebb, mint a pulcsid, ami szívja magába a port, kajaszagot, cigifüstöt stb…?

2023. jún. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
23%
Az ágyneműket sterilizálni kell, ezért mossa a legtöbb ember 60 vagy több fokon. Mi 95C-n mossuk. Ha valaki 40 vagy kevesebb fokon mossa, akkor ne várjon nagyon tiszta ágyneműket. Ha meg hideg vízben mossák az meg kifejezetten rossz és nem lesz bacimentes az ágynemű (a bacik 70C-n pusztulnak el).
2023. jún. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
32%
3# nem kell sterilizálni. Ez a kórházakba indokolt.
2023. jún. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
44%
#3: a fenekedet és azt, ami a lábad között van mivel sterilizálod? 95 fokos domestosos vízzel? Nem hinném….
2023. jún. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
#5: “95 fokos domestosos vízzel?” nem, 95C+mosószóda+Ariel mosószer+nátrium-perkarbonát
2023. jún. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%
#6: kellemes lehet, ha ezekkel fürdesz 😃😃😃
2023. jún. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7: a mosógép nem csak mos, hanem öblít is. Négy öblítést csinál, tehát a program végén nem lesz mosószeres a ruha.
2023. jún. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8: én ezt értem, de nem ez volt a kérdésem…!
2023. jún. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A mai mosószerek 30-40 fokon is full hatékonyak. Régebben kellett magasabb hőfokon mosni, ma már elavult dolog.

[link]

2023. júl. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!