Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A BÜDÖS ruhákat hány fokon...

A BÜDÖS ruhákat hány fokon hány percig kell mosni? És mennyi öblítő mosószer kell bele?

Figyelt kérdés

2023. jún. 9. 08:02
 1/7 anonim ***** válasza:
28%
Pontosan
2023. jún. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Ha csak szagos elég egy alapmosás 40C-on. Szennyvíztechnológiában vagyok, szóval biztos.
2023. jún. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

Nem kell több mosószer vagy öblítő, ugyanúgy mosd ahogy máskor!

Azonban vagy előtte érdemes beáztatni kicsit és kevés mosószeres vízzel kinyomni belőle a szag egy részét, vagy előmosást érdemes használni a gépen - vagy ahogy én szoktam, egy gyors programmal, 30 fokon, öblítő nélkül átmosom és utána megy a rendes mosás 40 fokon.

A párom edző cuccai szoktak nagyon szagosak lenni és ha együtt mosom más ruhákkal akkor azok is rossz szagúak és újra kell mosni az egészet. Ezért először csak az edzős cuccokat beteszem egy gyors programra, majd utána teszem mellé a többi ruhát és megy a rendes mosási program. Ha csak pár darab ilyen büdös ruha van - 1 edzésről - akkor csak vizet engedek, mosószert teszek bele és belerakom, átnyomkodom, kiöblítem sima vízzel és így megy a normál mosásba a többivel. Ez nekem bevált.

2023. jún. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
36%

60C

2,5 óra

2023. jún. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
A mai korszerű mosószerekkel bőven elég a 40 C fokon való mosás, és próbáld ki egyszer azt, hogy öblítő helyett ecetet használsz.
2023. jún. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
64%
A nem természetfelettien büdös ruhákat (szóval nem olyan büdösek, mint egy hajléktalan féléves cucca, hogy már 3 méterről hánysz tőle, hanem mondjuk "csak" nagyon izzadságszagúak), a sima 40 fokos, kb másfél órás program megfelelően szagtalanítja nálam.
2023. jún. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem a bográcsozás utáni, brutálisan füstszagú ruhákból is tökéletesen kiszedte az alap 40 fokos mosás. A szokásosnál kicsit több mosószert és öblítőt adtam hozzá.
2023. jún. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!