Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Fürdőszobában a csempét...

Fürdőszobában a csempét milyen gyakran szoktátok tisztítani?

Figyelt kérdés

Nem tartom magam igénytelennek, egy héten kétszer takarítom a fürdőszobát, de nekem ilyenkor eszembe se jut a csempét is lesúrolni. Nálunk nem szokott koszos lenni, vízköves sem, mivel nem épített zuhanykabinunk van.

Nekem a csempetakarítás kb az ablakpucolás kategória, vagyis évi 2-3 alkalommal, nagytakarítás alkalmával szoktam megcsinálni.


Ti milyen gyakran szoktátok takarítani? Tényleg én vagyok az igénytelen?


2023. júl. 17. 23:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát én kifejezetten rossz háziasszony vagyok, nem szeretek takarítani és csak akkor teszem ha tényleg muszáj amióta már nincsen kisgyerek a házban. A csempét csak akkor szoktam takarítani ha annak oka van, pl. a fugákat kell hipózni mert megjelenik a penészedés halvány jele, vagy ha ráment valami, netán amikor vízköves és azt kell leszedni.

Van aki szeret takarítani, az az ember nyilván gyakran letörli anélkül hogy oka lenne rá. Anyósom egyszer panaszolta, hogy már hónapok óta nem jutott hozzá hogy áttörölje a falat a szobában! Tapétás falat! neki lételeme a takarítás, ő hetente áttörli a csempét is csak mert neki az beletartozik az általános takarításba. Én nem ilyen vagyok. :)

2023. júl. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha látok rajta valamit, vagy például nem fényes, hanem matt. Tehát pár évente egyszer.
2023. júl. 18. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Albérlet, kicsi fürdő, fele csempéhez hozzá sem férek a szekrény és mosógép miatt, a kádnál lemosom, ha koszos, a többi részén csak letörölöm. Nem hobbim a takarítás, csak muszájból csinálom, nulla motivációval és lekesedéssel.
2023. júl. 18. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egy l lemaradt.
2023. júl. 18. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nálam kő hatású lapok vannak a falon, nem látszik rajuk soha semmi. Így évi 1-2x. Éppen úgy mosom mint a padlót, mopos felmosóval. Vízkő nincs, mert van vízlágyító 50 um központi szűrővel. Ez a két dolog rengeteg takarítástól kímél meg.
2023. júl. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#5 Nekünk is van vízlágyítónk, de akkor is megjelenik a lerakódás, csak nem vízkő, hanem a só. Én is azt hittem, hogy majd legalább a vízkővel nem lesz gondom, de ugyanaz. Jó a vízlágyítónk, nem hibás ha erre gondolnál, évente ellenőriztetjük mert már nem fiatal, de tényleg hasonlóan foltos minden, mint a vízkőnél. Ez van. :)
2023. júl. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#5+

Akkor a csempék felülete a kulcs. Mert tényleg nem látszik semmi. A zuhanyzót heti 1x takarítom, de aszt is moppal mert épített, az üveget meg ablak pucolóval.

2023. júl. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7 Ennél mi mérföldekkel lustábbak vagyunk. :)

A csempe nem zavar, a zuhanynak direkt olyan üvegajtót vettünk ami eleve opálos, hogy csak ritkán kelljen takarítani a látványa miatt. Csak tényleg ott van a lerakódás rajta meg a csapokon, ennyi.

2023. júl. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A wc és a zuhany környékén hetente. De magát az egész csempe felületet fél évente.
2023. júl. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Évente egy-kétszer. Bevallom, takarító vagyok egy hotelben, de soha nem jut időm a csempéket is lepucolni.:(
2023. júl. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!