Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kényesebb ruhákhoz mosószer?

Kényesebb ruhákhoz mosószer?

Figyelt kérdés

Nem selyem,de jobb minőségű anyagok. Van sötét és világos darabom is. Persillel mosom,30 fokon őket,kicsi öblitővel. De olyan hamar elkezdenek vagy fakulni,vagy,főleg a sötétebbek, szöszölődni (szöszt gyűjteni),hogy az valami borzalom. Természetesen kulon-kulon mosom őket,színek szerint,nem egybe a feketét és a fehéret. És még szin és koszfogó kendőt is használok. Szárítógép a lakásba külön nem fér be,egy kettő az egyben gépünk van,de a szárítót nem szoktam ezekhez a darabokhoz használni,mert a gépünk szárító része nem kíméletes,az maximum törölközőknek jó.

Van valami jó mosószer erre, vagy engedjem el? Ecetmániások most ide inkább ne írjanak :)



2023. aug. 3. 17:22
 1/6 anonim válasza:

A Persil az egyik legrosszabb, tapasztalataim szerint.


Én Perwoll Color-t használok már sok éve és még nem volt semmi gond.

2023. aug. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Perwollt próbáltam,de azzal meg az a bajom, hogy semmit se tisztít szerintem. Konkrétan adezodoe szagát is éreztem mosás után a honaljamnal,pedig nem használok sokat és nem is vagyok izzados.
2023. aug. 3. 17:28
 3/6 anonim ***** válasza:

Szintén szárítós mosógépünk van (Electrolux)

Perwol Renew&Repair mosószert használunk és ecettel öblítünk (a bőrgyógyász ajánlatára, kiütéses vagyok bármelyik öblítőtől) A fehéreket és a nagyon világosakat a fehér mosószerrel, a feketéket és a sötéteket a fekete változattal.

A kényesebb ruhákat kifordítva, mosózsákban mossuk, kímélő, vagy kézi programon, 30-40 fokon, 1 óra alatti idővel, 600-800 centrivel.

Annak ellenére, hogy nagyon kemény a víz nálunk, nem fakulnak és nem bolyhosodnak, szöszölődnek a ruháink és tiszták is. Dezodort nem használok, de izzadós vagyok, mégis tiszta illata van a ruháimnak mosás után.

2023. aug. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Pedig tényleg a Perwoll a legkíméletesebb mosószer, én is azt használok fekete, piros és a fehér flakonosat. Egyébként nekem a dezodor, parfüm illatokat egyetlen mosószer sem mosta ki. A szöszölődés a szárító funkció miatt lehet, ezekben a gépekben benne marad a szösz, ami a következő adag ruhákra szépen rakódik rá.
2023. aug. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem bízok a perwollban,nem tudommmit tesznek bele,lehet jobb tőle a szín-nem tudom én rövid ideig használtam- de az alatt az idő alatt folyamat viszkettem,bár én érzékenyebb bőrű vagyok.
2023. aug. 3. 19:42
 6/6 A kérdező kommentje:
4es ez eszembe se jutott,hogy a szösz igy kerülhet a ruhára! Pedig valószínű. Igaz,nem minden ruhaewydea sötét pamut anyag mindig tiszta szösz..erre tudsz megoldást? Rendszeresen lefuttatom a tisztító programot de úgy látszik az kevés.
2023. aug. 3. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!