Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Penészes edényt elmossam vagy...

Penészes edényt elmossam vagy kidobjam?

Figyelt kérdés
Az egyik Tefal edényem elfelejtettem elmosni kb 2 napja, és ma láttam, hogy nagyon csúnyán bepenészedett. Szerintetek érdemes lehet elmosni, vagy inkább dobjam ki? Egyrészt sajnálom, mert sokezer forint egy ilyen edény, másrészt már nem érzem, hogy jóízűen tudnám enni ezután azt, amit benne főztem, mert nagyon beette a penész.

2023. aug. 4. 23:35
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem mosd el és utána fertőtlenítsd ki. Nem a serpenyőd penészedik, hanem az ételmaradék, ami benne van.
2023. aug. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Mosd el, töltsd tele vízzel, hipót bele és pár óra után öblítsd el. Jártam már én is így.
2023. aug. 5. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Bőven elegendő a sima mosogató szer!

(ha valaki beteg a családban, az általa használt evőeszközöket, poharakat ki az aki nem csak simán elmossa, hanem még fertőtleníti is?)

2023. aug. 5. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%
Ne dobd ki csak alaposan mosd ki újra.
2023. aug. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%
Domestossal szoktam az ilyet elmosni, aztán még párszor simán
2023. aug. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
87%
Öntsd ki a penészes anyagot, utána mosd el jó meleg vízzel amibe tettél kevés mosogatószert (vagy ezzel külön mosd el), vagy ameddig penészes volt, addig a szintig önts bele vizet és forrald fel. A további fertőtlenítés fölösleges kiadás.
2023. aug. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ahogy 1-es írja. A szervetlen anyagok (mármint amik nem bomlanak le) nem tudnak megpenészedni, mert azt nem támadják meg a baktériumok (a baktériumok nem táplálkoznak, csak szerves anyagokkal). Az ott maradt ételmaradékok indulnak penészedésnek.

Ha meleg / forró vízet töltesz bele (és lefeded, hogy a büdös, penészes szagú ne terjedjen), akkor az edényre száradt ételmaradékok (némi idő elteltével) ""feloldódnak"", tehát eltávolodnak az edény falaitól, így azokat már könnyen fizikailag el tudod távolítani. Amik pedig nem távolodtak el az edény falától, arra ott van a fém dörzsi, majd miután a nagyja lejött, a mosogatószivacsot mosószerrel használod. A mosószerek zsíroldó-, és baktériumölő hatásúak, ezért lehet velük hatékonyan eltávolítani a zsíros és a penészes ételmaradványokat.

Tehát nem kell kidobnod az edényt, csak takarítsd ki és mosd el.

2023. aug. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!