Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Lètezik portalan , makulátlan...

Lètezik portalan , makulátlan tiszta lakás?

Figyelt kérdés

Vagy ez csak valami legenda? 😂


Ha létezik akkor napi szinten kell port törölni, porszívózni? Hogy lehet munka,gyerek mellett ennyit takarítani?

Ti milyen gyakran takarítotok? Van ,hogy áll a por a lakásban?


2023. aug. 8. 13:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
A valamennyire pormentes akkor lesz ha szellőztető rendszeren van a lakás lègcserèje, ès van benne megfelelő szűrő is. Ès nem szellőztetsz, a lakás zárt, mint egy passzív ház, ès úgy használod
2023. aug. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%

ahogy az #1-es írja..itt van mellettem a Kürt volt laborja, ahol köbméterenként volt néhány porszem, és azt is sokallták...otthon ilyen szűrőrendszer nem létezik, kivitelezhetetlen.



A porsszívó-(hacsak nem központi) akkor a por zömét úgyis visszaatermeli a lakásba..akármilyen hepaszűrős csoda

2023. aug. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Amúgy a portalan lakás csak legenda..a Karinthy Frigyes úton van néhány olyan bérház, amelyekben központi porszívó van.(még a harmincas évekből) Itt a pincében van az óriási elszívó, a lakásokhoz szívócső vezet, és ott csak a gégecső van. Na itt kevés a por.(ha működne)
2023. aug. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
79%
Nyugalom, biztos vagyok benne, hogy nagyon szép, és tiszta minden. Az fontosabb a kicsinek, hogy jó kedvű legyél. Megérzi.
2023. aug. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

Nincs ilyen, mert a lakásban emberek élnek, hullik a hajuk és a szőrük, vedlik a bőrük, a ruháikból folyamatosan válnak le a szövet és műanyag szálak.

A portól nem kell félni.

2023. aug. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%

Olyanoknál szokott csili-vili tisztaság lenni, akik kb nem csinálnak semmit. Pl: nem nehéz a konyhát patika állapotban tartani ha nem főz, vagy max csinál egy tasakos levest.

Ugyan ez minden helyseggel ha kb nem használja ki a funkcióját+ez mellett egy nap 1x takarít, úgy nem nehéz ezt az állapotot fenntartani

2023. aug. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%

Dús növényzet van a ház körül, és az utca porát az fogja fel. Most pollen szezonban több légszűrő is megy a házban, mert a parlagfűre a feleségem és a fiam is allergiás. A ruházat szöszeiből származó port még nem sikerült teljesen kiküszöbölnöm, mert ahhoz egy szárítógépet is kellene vennem. Hiába lent a mosókonyhában mosunk és szárítunk, de egy megfontolatlanul takarítás utánra időzített ágyneműcsere lenullázza a portörlést :-)

Amúgy hetente egyszer van nagytakarítás. Hét közben csak az étkezőben lehullott morzsákat, szöszöket szedjük össze akkus porszívóval. De mindenki vigyáz a rendre és a tisztaságra. A gyerek két évesen is csak az étkezőben ehetett... nincs mindenütt morzsázás és rágcsálás. És persze a bejáratnál az előszobában le van véve a kinti cipő.

2023. aug. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
65%

Amint látom, eddig csupa 100%-os válaszokat adtak, egybehangzóan.

Ne légy ekkora tisztaságmániás! Rámegy az erőd a gyerekedtől.

Mi hétvégén takarítjuk ki a lakást, portörlés és porszívózás, néha felmosás.

A konyhában alakuló szemetet összesöpörjük.

2023. aug. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
56%

Hahha... Nálunk szerintem alapvetően tisztaság van, de ehhez hozzá tartozik, hogy heti 5 nap biztos hogy csinálok valamit, mert ha nem, akkor egyszerre kell és azt ki nem állhatom. Így elvagyok velem. Ma pl. megpucoltam három ablakot és ennyi. Holnap kitakarítom a fürdőt. A porszívózás szinte mindennapos, gyerek és macska mellett ezt már rég megszoktuk. Nem áll vastagon a por nálunk, de ha jól körbenézel, mindig találsz nálunk nem csilli-villi tiszta helyet a házban. Ez van. :) Én azt tapasztalom, hogy a legtöbb háztartásban még ennyire sem adnak a tisztaságra, hát akkor mit csinálhat az, akinél tényleg mindig patika minden?

Régen nálunk is az volt, amíg egy 50 nm-es lakásban éltünk ketten és csak aludni jártunk haza. Ahogy jött a cica, majd a gyerek és élet került a lakásba, majd ahogy házba költöztünk, ez megszűnt.

2023. aug. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

a nejem tisztaságmániás, ami nagy előny..én viszont félek mindenféle élősködőtől, ezért ha tehetem, ózonozom a lakást..a szobámat biztosan, néha heti kétszer is. A kocsit alkalmanként, utcai ruháinkat egy ózonszekrényben, a cipőket ózondobozban fertőtlenítem.


Évtizedekig nem is tudtam mi is az ózon, mégis megmaradtunk. Ez a qurva covid tette be a kaput...

2023. aug. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!