Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Érdemes a pólókat kifordítva...

Érdemes a pólókat kifordítva mosni?

Figyelt kérdés
Tényleg kevésbé bolyhosodik, szöszösödik?

2023. aug. 16. 20:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Bolyhosodni ugyanúgy bolyhosodik, de szöszös nem lesz annyira.
2023. aug. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
Jó minőségű anyag nem bolyhosodik.
2023. aug. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Alig találni jó minőségű pólókat!
2023. aug. 16. 21:19
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Igen, én mindig úgy szoktam, főleg amin minta van, hamar kopnak, de az egyszínűek is, ha nincsenek kifordítva
2023. aug. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
Ha minta, valami nyomat van rajta, akkor kifordítom mosás előtt
2023. aug. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
31%
Meg a farmert is
2023. aug. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
3%
Minden ruhának a külső oldala koszolódik a legjobban, erre még ki is fordítod, hogy azt érje legkevésbé a mosó hatás?! Ész megáll. Sokszor visszasírom a mosodás időket, mert ott legalább értettek hozzá és nem kellett a polgárokat ilyen egyszerű dolgokra megtanítani, mint egy egyszerű ruhamosás, amit gép végez helyette.
2023. aug. 17. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%

Érdemes kifordítani. Én nem szoktam vacakolni vele, és van nem egy olyan felsőm, aminek a külső oldala határozottan fakultabb a belsőnél. A bolyhosodást nem tudom, ezek nem bolyhosodó anyagok. Mióta ezt észrevettem, a nagyon kedvenc daraboknál néha veszem a fáradságot, és kifordítom.


#7 a munkásruhákat leszámítva az ember ruháinak a külseje nem olyan borzasztó koszos, hogy a kifordítva mosás problémát okozzon. Egyébként meg a belsejébe izzadsz bele, és kenődik rá a pólóra a testzsírod, az is épp annyira szennyeződés, mint a külsején az utca pora. Kívül-belül szennyes, mindegy, hogy fordítod. De attól, hogy kifordítva mosod, a külseje még nem marad mosatlan. Jóvanaz.


Ja, kérdező, ha totál basic pólókról beszélünk, és minőségit szeretnél, nem ócska, nyúlós, bolyhozódós anyagút, akkor ajánlom figyelmedbe azokat, amikre nyomtatni szoktak. Fruit of the loom, Malfini és hasonló márkák. Jó anyag, remek szabás, kiváló ár. Jellemzően munkaruha webshopokon tudod megvenni őket natúran, mindenféle minta és nyomtatás nélkül. Van, amelyik egy márkás póló árában van (néhány ezer ft), van, amelyik 1-3 ezer, de nemrég vettem pár Anvil pólót darabonként 650 forintért is. Ez utóbbi biztos valamivel gyengébb minőségű, de így is egy teljesen korrekt, kellemesen vékony nyári pamutpóló, nem egy kevertszálas kínai vacak.

2023. aug. 17. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
46%

#8: A Fruit of the Loom tényleg mai napig jó, meg a Novelle is.

Ezeket kínaiban mindenhol lehet kapni, rendes pamut anyagból vannak, nem átlátszók, nem csavarodnak, nem nyúlnak, színüket is tartják.

2023. aug. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

#8 Magyarázhatod ahogyan akarod, de semmilyen szakmában jártas egyén (mosodás) nem fogja kifordítani a ruhát, mert a mosási technológia így működik a legjobban.


Csak józan paraszti ésszel gondolj már bele. Ott van a ruha felszínén a zsíros szennyeződés, amit leold a mosószer. Az utána hogyan távozik a ruha környezetéből, ha kifordítod és ennek következtében a ruha fogságba ejti? Ugye ismered a szövetszitát és a működésének lényegét? Egyik felén ott a szennyezett anyag, amit átnyomsz rajta és a textil felfogja a szennyeződést. Pontosan ugyanez történik mosás közben is a kifordított ruhánál. Vagy ott marad a szennyeződés a ruhán belül a vízben és leülepszik a ruhára vagy átnyomódik a ruhán a dobálástól, következésképpen ismét belekerül a ruha szerkezetébe a kosz és fogságba ejtődik. Ha szerencséd van, akkor csak egy kis része, ha nincs, akkor mintha ki sem mostad volna, csak jó illata lett a végére. De pláne a mai mosógépeknek csúfolt fehér dobozoknál, amik energiatakarékossági okokból spórolnak mindenen, ami a hatékony kémiai mosásnak alapfeltétele lenne, inkább az utóbbira lehet számítani. Hát még ha azt is hozzánézzük, hogy a legtöbben messziről tojnak a ruhák címkéire és inkább valamilyen univerzális programban, alacsony hőfokon mosnak ki mindent, aminek a vége egy illatosított ruha, de kémiai és higiéniai tisztaságról szó sincsen.


Ugyan említésre került, de nem szeretnélek lesokkolni az igazsággal, ezért most inkább arról nem is beszélnék, hogy amúgy az izzadságban semmilyen mocsok nincsen, amit mosni kéne. Sőt, maga a bőr öntisztuló.

2023. aug. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!