Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Színes ruhákat hogyan szoktato...

Színes ruhákat hogyan szoktatok mosni?

Figyelt kérdés

Rendeltem néhány új ruhát, amit szeretnék kimosni, de nem 1 színűek.

Minden színből csak néhány darabom van, tehát nem opció, hogy összevárjam a színeket. A ruháimat nagyon féltem a mosástól, hogy összemegy, kimegy a színe, összemosom...

Olyan mosógépünk van ami felültöltős, összecsatolós dob van benne.

Nem tudom állítani h pl 12, 28 perc mosás

1,5 órát mos ha 40 fokon mosok.

Kérdésem az lenne, hogy színfogó kendőt megéri-e vásárolni, hogy 1 adagban betehessem a ruhákat?

Fekete- fehér csíkos is van benne. Nem szeretném, hogy a fekete csík megfogja a fehéret...


2023. aug. 31. 15:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Fehér-piros/rózsaszín-összestöbbi, én így szoktam. Ha a csíkos befogja saját magát, az már rég rossz, akkor dobd ki azzal a lendülettel.
2023. aug. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Most vettem még, nem dobnám ki ^^.

Nem a legjobb minőség, de new yorkerben pl. 3500 Ft már egy póló...


Piros ruhám pont nincs

Fekete, fehér, kék van illetve kék alapom színes minta

2023. aug. 31. 15:37
 3/10 Metionin ***** válasza:
Évente 2-3 alkalommal mosok színes cuccot, mert a mindennapi ruháim feketék de olyankor a biztonság kedvéért mindig beledobok egy színfogót. Mivel ezek fellépőruhák, általában nincs egyszerre 2 egyforma színű és szinte mindegyikben van fehér, szóval nem kockáztatok. De általában a színfogó is tök fehéren jön ki a végén.
2023. aug. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Színfogóból melyik fajtát szoktad?

Illetve azt hova teszed?

A dobba tegyem a ruhákhoz? Sosem használtam még

2023. aug. 31. 16:35
 5/10 anonim ***** válasza:
Először egyenként lavórban kézzel szoktam kimosni, akkor látszik, hogy engedi-e valamelyik a színét. Amelyik engedi a színét, azt továbbra is külön mosom, a többit a hasonló színűekkel együtt.
2023. aug. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
külön kézzel?
2023. aug. 31. 18:56
 7/10 Metionin ***** válasza:
4. A dm-ben szoktam venni, piros doboza van. És igen, a dobba kell tenni.
2023. aug. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Megnézem, köszönöm

30 db van benne?

A neten azt találtam

2023. aug. 31. 19:08
 9/10 anonim ***** válasza:
Amelyik engedi a színét, az ne kerüljön egy mosó/öblítővízbe más ruhával, sem lavórban, sem mosógépben. Elkülönítve kell kezelni, de gépben is lehet mosni, csak ne legyen olyan mellette, amit elszínezhet. Néhány mosás után általában már nem engedi a színét. A színfogó kendők nem tudom, mennyire megbízhatóak.
2023. szept. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Új ruhák, nem tudom melyik engedi a színét
2023. szept. 1. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!