Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Nagyon makacsul felragasztott...

Nagyon makacsul felragasztott címke leszedéséhez mi a legbiztosabb módszer?

Figyelt kérdés
Befőttesüvegekről van szó.

2023. szept. 18. 14:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem általában a mosogatómedencében az enyhén mosogatószeres forró víz sokat tud segíteni. Utána ha nagyon ragasztós/ragacsos, akkor több mindennel is szoktam próbálkozni, általában valami beválik (nem mindig ugyanaz, olyan sokféle ragasztót használhatnak az élelmiszeripari cégek is!):

- késnek nem a hegyes, hanem a laposabb, oldalsó felével felkapargatni óvatosan, hogy az üveg ne legyen karcos (vagy spakli vagy az a spakliszerű valami, amivel az üveg elektromos főzőlapot lehet tisztítani)

- sebbenzin (gyógyszertárban kapható, kb 1 dl-et ki is szoktak adni párszáz forintért)

- mikroba beteszem és kicsit megolvadnak az ilyen gumisabb ragasztók, néha könnyebb így is


Bosszantó egyébként, de van ilyen és sajnos azt vettem észre, hogy a legforróbb mosogatógépes programot is túléli némelyik :D

2023. szept. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Matrica eltávolító spray pont erre való!
2023. szept. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Találtam egy jó módszert a neten, most kipróbáltam, és bejött:

Az üvegeket beáztatjuk a mosogatóban szódabikarbónás vízben (1-2 óra). Ami papír lehúzható, azt lehúzzuk az üvegekről.

Összekeverünk 2 evőkanál szódabikarbónát 2 evőkanál étolajjal. Ezzel bekenjük a ragacsos részt és 10 percig rajta hagyjuk. Utána fémdörzsivel szépen lejön a ragacs.

2023. szept. 19. 14:15
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Sima vízben leáztatod, a maradék ragasztót mezei étolaj lehozza.
2023. szept. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én be szoktam állítani a csapvizet 60 fokosra, és kb. 1 percig folyatom rá, ez nagyon gyorsan le szokta hozni teljes egészében.


Ha mégis marad rajta kis ragasztómaradvány, ami nem jött le 100%-osan a forró víz alatt, akkor vattapamacsra öntök egy kis patikai (70%-os) alkoholt vagy nitrohígítót, és azzal letörlöm.


Ez egy nagyon gyors módszer, max. 5 perc alatt megvan, és nem kell órákig áztatni.

2023. szept. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A címkét sima vízben könnyen le lehet áztatni, a ragasztómaradvány alkohollal vagy sima étolajjal lejön.
2023. szept. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
nahat ezt az etolajas dolgot meg nem hallottam, mindig vettem a direct ilyesmire szolgalo eleg draga vegyszert. ki fogom probalni az olajat. koszi.
dec. 1. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!