Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mitől robbanhat fel egy...

Listva kérdése:

Mitől robbanhat fel egy befőttesüvegben lévő lecsó?

Figyelt kérdés
Ma hajnalban arra ébredtem, hogy a konyhában az egyik befőttesüvegben felrobbant a lecsó. A feleségem még hétfőn főzte be, a konyhaasztalon hagyta, mert nem voltunk otthon. Sose gondoltam volna, hogy az erjedésnek olyan ereje van, hogy szétrobban a lezárt befőttesüveg. De csak az egyik a kábé húsz közül. Egy másikat felbontottunk, az nem volt erjedt. Ami felrobbant, nem volt rendesen lezárva, azért erjedt? De ha nem volt rendesen lezárva, akkor hogyhogy mégis felrobbant?

2023. szept. 22. 12:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az erjedéskor túl gyorsan képződtek a gázok, esetleg repedt/sérült lehetett az üveg.
2023. szept. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%
Én is anyaghibára gyanakodnék az üvegben.
2023. szept. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nem hagysz benne levegőt, simán lehetséges.
2023. szept. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak, nekem az anyaghiba mint lehetőség nem jutott eszembe, azért tűnt annyira titokzatosnak a dolog.
2023. szept. 25. 08:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!