Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen praktikával takarítod...

Milyen praktikával takarítod a konyhát?

Figyelt kérdés
Minden nap kell főznöm, így a szépen kivikszolt konyhabútorom is szinte minden napos takarítást, a bútorfelület zsíroldózását kívánná. Van rá valakinek ötlete, mivel lehetne ezt a takarítást a legkönnyebben és legritkábban megúszni?

2023. szept. 27. 11:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én esténként csak lefújom valami konyhai tisztítóval a pultot és nedves ruhával letörlön.
2023. szept. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Tálcán kell elvégezni azokat a műveleteket, ami közben zsír kerülhetne a konyhapultra. Egy tálcát elmosni könnyebb.
2023. szept. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
Szivacs, mosogatószer, utána vizes szivacskendő, aztán száraz ruha. Semmi trükk. Az én konyhám nem igényel extra ápolást. Tűzhely, pult, mosogató mindig le van törölve. Minden egyéb max. havi szinten, vagy ha koszos.
2023. szept. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Pult, mosogató, nem jelent problémát, inkább a szekrények ajtajai, felső szekrény alja, páraelszívó (ami majdhogynem csak dísz..DDD), csempe a tűzhely mögött.. ezek nincsenek minden főzéskor letörölgetve, így egy hét után már csupa zsír , meg pötty minden. A szekrény tetejét papírral letakartam, az nem tud bezsírozódni, de a többi...katasztrófa.DDD...Úgy utálom ezt takarítani.
2023. szept. 28. 11:45
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Moss gyakrabban kezet, ne nyúkálj semmihez zsíros, ragacsos kézzel.

Illetve én úgy állok neki a főzésnek, hogy mindent kikészítek, amire csak szükségem lehet, hogy ne akkor kelljen ragacsos kézzel keresgélnem.

2023. szept. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen, ez így teljesen rendben van. És mit teszel a felszálló zsíros gőz, pára, a felső szekrény aljára, és a csempére felfröccsenő ellen ? Mert az szépen bevonja a konyhaszekrényt. A csempét még letörlöm azonnal, de a szekrényt nem vikszolhatom minden rántotta után..DDD..
2023. szept. 29. 06:03
 7/12 anonim ***** válasza:
76%
De hogy a fenébe lesz egy rántotta után zsíros a konyhaszekrényed? Felszálló gőz, pára? Azt írtad van páraelszívód, akkor szerintem nem működik jól, ha a konyhaszekrény tetejére száll fel a pára. Nem értem, hogy miről beszélsz?
2023. szept. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%

ezek nincsenek minden főzéskor letörölgetve, így egy hét után már csupa zsír , meg pötty minden.


Le kell törölni minden főzés után, ez a "trükk".

2023. szept. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Senior Séf ***** válasza:
100%
Sehogy. A művész nem cipeli a zongorát.
2023. szept. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%
Tegyél fedőt az edényekre.
2023. szept. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!