Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen házi praktikával lehet...

Milyen házi praktikával lehet puhává varázsolni a durva tapintatú törölközőt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Sajnos erre felénk nagyon kemény a víz, a törölközők is olyanok tőle, mint a smirgli papír, leveszem a szárítóról, és simán megállna a földön, annyira kemény és durva mosás után. Mivel lehetne újra puhává varázsolni őket?
2014. jan. 4. 17:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Öblítö helyett ecetet használj!
2014. jan. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet kapni szilikonos öblítőt, csak az kissé víztaszítóvá teszi a szálakat. Legegyszerűbb a lehető legtöbb vizet kicentrifugálni a törülközőből. Nálunk automata mosógép mellett van háztartási ruhacentrifuga is. 3 perc centrifugálás után ki kell rázni a törülközőt, hogy még nedvesen szétváljanak a szálak-bolyhok.
2014. jan. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A szilikonos öblítö tönkreteszi a textiliákat, mert attól kezdve NEM nedvszívóak, magyarul akár nylont használnál, semmire sem lesz jó.
2014. jan. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Babáknak való öblítő vagy koncentrált jó minőségű öblítő..és a mosogépbe vízlágyító..(a mosogép is meghálálja hidd el!) :)
2014. jan. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
mosószódával moss
2014. jan. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi tippeket! Az eceten gondolkodtam én is, viszont arról olyat is olvastam, hogy mosószerrel keveredve valamilyen gázok képződnek... Nem tudom ez mennyire igaz, de nem mertem beleönteni a mosógépbe. :(
2014. jan. 5. 10:41
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is kb 10 éve használok ecetet.


De NEM a mosószerhez kell önteni - teljesen értelmetlen lenne, mert a mosószer enyhén lúgos, az ecet savas, ezért közömbösítenék egymást -, hanem az öblítö helyett használandó. Kb 1-2 ek ecetet önts az öblítötartályba, akkor használ rendesen.


Meg a másik tipp: használj kb fele annyi mosópórt, mint amennyit ajánlanak, ugyanis sokkal szebb lesz a ruha, mert ha túl sok a mosószer, akkor beszürkül és megkeményedik töle.

2014. jan. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!