Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A mosogatógépet hogy kell...

A mosogatógépet hogy kell használni?

Figyelt kérdés

Még sose volt nekem. Tudom, hogy kell hozzá tablettát venni, de kb ennyi.

Gondolom belepakolom koszosan az edényeket, de előtte nem kell a csap alatt elöblíteni? Főleg ha nagyon koszos?


Vagy mennyire tudja a víz lemosni a gépben róla?



2023. okt. 1. 17:24
 1/7 anonim válasza:
60%
Youtubeba beírod, hogy "How to use a dishwasher" és már meg is tudod
2023. okt. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Nincs hozzá használati utasítás? Teljesen típusfüggő. Az újakba elég a tabletta, de ha classic, akkor só és öblítő is kell. Azokat be kell állítani.

Egyébként ételmaradékot lekotrod, zsírt letörlöd, mintha sima mosogatás lenne, elég annyi előkészület.

2023. okt. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És amikor a zsírt leszedem nem kell semmi extra, ugye? (pl mosogatószert használni, elég a sima szivacsos törlés?)
2023. okt. 1. 18:13
 4/7 anonim ***** válasza:
94%

Nem kell öblíteni, pont az a lényege, hogy ne használj plusz vizet, csak berakod és kész. Sót kell bele tenni, de nem konyhasót, hanem speciális mosogatógép sót. Ezt muszáj, hogy ne vízkövesedjen. Öblítőt opcionálisan tehetsz bele, jobban száradnak az edények tőle. Ezeket elég akkor tenni bele amikor a gép jelzi. Tablettát minden alkalommal tenni kell bele. Ha ilyen 3 az 1-ben fajta, akkor is kell só a gépbe, mert a tabletta csak egy bizonyos részén van jelen a programnak, egész pontosan a normál mosogatáskor. Az előmosásnál még nem dobja be, az öblítés kezdeténél pedig (normális esetben) már rég feloldódott és elvégezte a dolgát, de friss víz még kerül a gépbe ami vízkövesíti. Ezt a gép is tudja és "kapszula módba" kapcsolva is használ sót és öblítőt, csak nem annyit mint a sima mosogatószer esetén, a normál mosásnál a kapszulában lévőre hagyatkozik.

Hogy mindezeket hol és hogyan kell betölteni, illetve az optimális elrendezés a használati útmutatóban van benne. Mert az se mindegy hogy pakolsz bele, mindenhol érnie kell víznek az edényeket, csak akkor lesz teljesen tiszta.

2023. okt. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%

Az ételmaradékot ki kell kaparni. A vastag zsírt papírral letörölni (2 ujjnyi vastag kolbászzsirral ne tedd be a tepsit).


Arra figyelj, hogy az edényeket úgy tedd egymás mellé, hogy a víz le tudjon róluk folyni.


Öblítófolyadékot nem muszáj használni.


Só viszont kell a gépbe: a mosótér alján van egy kis fedél, oda kell beönteni. Kb fél évente kérni fogja. Mosogatógép só. A beépített vízlágyító működéséhez kell, lágy vízzel sokkal jobban tisztít a tabletta.


Én nem szoktam soha állítgani a beállításokat: automata program, aztán hadd szóljon.


A kézzel elmosott edények, evőeszközök tisztasága köszönő viszonyban sincs a géppel mosottal.


Arra figyelj, hogy fából készült dolgokat ne tegyél be, mert nagyon megszívják magukat vízzel, amikor kiszáradnak, elrepedhetnek. Továbbá a drága porcelán, meg ilyen-olyan kézzel festett dolgaidat se tedd be, mert a festéket is lekapja a tabletta.


Ha netán rozsdásodna az evőeszköz, akkor sajnos gagyi acélból van, cseréld ki igazi rozsdamentesre (ikeás cuccok már jók)

2023. okt. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Írtad, hogy a kézzel mosott cuccok tisztasága köszönőviszonyban sincs a géppel mosottakkal.


Melyik a tisztább?

2023. okt. 1. 20:08
 7/7 anonim ***** válasza:
86%

Én még hozzátenném, hogy időnként indítsd el üresen is, egy tablettával. Így tisztul ki. Ugyanúgy, mint a mosógépet is ki kell "takarítani" időnként.

Én akkor szoktam, amikor már nem mosogat teljesen makulátlanul.


Általában akik ezt kihagyják, azok szokták rossz hírét kelteni a mosogatógépnek, és állítják, hogy kézzel mosni sokkal szebb.


Egyrészt energiahatékonyság szempontjából magasan a mosogatógép győz, egész egyszerűen olyan kevés vízzel nem lehet elmosogatni kézzel.


Másrészt programtól függ, de mondjuk az enyém 65 fokos vízzel mosogat. Ami megégetné a kezemet, ha ilyen meleg vízzel akarnék mosogatni.


Harmadrészt az időtakarékosság sem elhanyagolható.


Sőt, nemcsak mosogatásra lehet használni, befőzős csoportban olvastam, hogy dunsztolásra is használják egyesek a mosogatógépet.

2023. okt. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!