Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kotyogós kávéfőző: Hogyna...

Kotyogós kávéfőző: Hogyna kell hatékonyan fertőtleníteni?

Figyelt kérdés

Van ez a sokszög tetejű műanyag füles fém/aluminium testű hagyományos kotyogós kávéfőző amibe őrölt kávét kell tenni.


Fertőtleníteném az első használat előtt, de elvileg nem lehet mosószerrel elmosni, sem dörzsivel.


Ti hogyan, mivel fertőtlenítitek tisztítjátok?

A citromsav tényleg ferőtlenít vagy csak lemarja a lerakodásokat?


Tapsztalat alapján írjatok, hogy ahogyan tisztítottatok nem lett tőle bajotok.



2023. okt. 8. 10:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Nem kell akkora ügyet csinálni belőle, mosogatószeres vízzel mosd ki, öblítsd ki, ha nagyon bogaras vagy, elsőre ne tegyél bele kávét csak vizet és úgy főzd vagy 10 percig.
2023. okt. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Ember... 100 fok fölé melegszik benne a víz... Mit akarsz még hozzá tenni? :D

Főzz le benne 2 kört és fertőtlen lesz.

2023. okt. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%
Így van, főzz le egy adagot, az első főzést öntsd ki, utána jó lesz.
2023. okt. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%
Miért kéne fertőtleníteni? Kávé készül benne, nem intravénás gyógyszer. Ráadásul használatából fakadóan "fertőtlenítve van", mivel forralással készül a cucc benne.
2023. okt. 9. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
Miért ne lehetne mosogatószerrel elmosni? Amikor abban föztek anyumék a kávét simán bedobtuk a mosogatószeres vízbe és elmostuk. Amúgy meg forralj vele 2-3 adag tiszta vizet kávé nélkül és ki van fertőtlenítve...
2023. okt. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

Nem baj, ha összeszedek egy pár piros X-et, de csak megkérdezem a lepontozós idiótákat, hogy a fent javasolt kávé nélküli lefőzés mi a túró miatt nem tetszik nekik? És ha nem tetszik, akkor hol a túróba van a javaslat, hogy mit csináljon helyette a kérdező?!? Mert ha az üresen lefőzés nem jó, és le is pontozzátok, akkor végre áruljátok el hogy kell csinálni!!


[Amúgy az összes bacit hajlandó vagyok megenni, meginni, a szemembe kenni, ami egy kávéfőző belsejében túlél egy lefőzést, és kicsorog a csövön.]

2023. okt. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%
Én nem pontoztalak le, de üresen nem biztos, hogy átmegy rajta a víz. Főzzön le egy adag kávét, amit kö{nt, elótte öblítse ki.
2023. okt. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
53%
Simán átmegy üresen a víz. Ecettel szoktam vízkőteleníteni. És nem teszek bele semmi mást.
2023. okt. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
46%

"de üresen nem biztos, hogy átmegy rajta a víz"

Én nem a vélelmeimet mondom.

2023. okt. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
79%
Alumíniumot nem szabad mosogatószerrel tisztítani! Beindítja az oxidációt! Én szigorúan forró vízzel mosogatom el. A vízkőtlenítés pedig citromsavval történik.
2023. okt. 22. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!