Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » WC fertőtlenítésére a domestos...

WC fertőtlenítésére a domestos, duck vagy a breff a hatékonyabb?

Figyelt kérdés

2016. okt. 23. 21:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Amire rá van írva, hogy WC fertőtlenítő, az WC fertőtlenítő.

Azt kell megnézni, hogy melyiknek mennyi a hatóideje, és azt válaszd, amelyik neked jobban megfelel.

Illetve illatban is eltérőek. Olyat válassz, amelyiket kellemesebbnek találod.

Mi mindegyiket használjuk, attól függ éppen milyet veszünk a boltba, ha a megfelelő idő után van leöblítve a WC, akkor mindegyik hatásos.

2016. okt. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A kacsanyakú
2016. okt. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Eddig domestost használtam, de félek, hogy nem fertőtlenít elég jól vagy van, ami jobb ennél. :)
2016. okt. 24. 13:19
 4/7 anonim válasza:
100%

Mindegyik jó, de a sósav (Tesco-ban os kapható tesco gazdaságos sósav) fokozza a hatásukat. [Minimális mennyiségű klórgáz is keletkezhet]


Kockázatok és mellékhatások tekintetében kérdezze kezelőorvosát, gyógyszerészét!

2016. okt. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Miből állapítottad meg a hatékonyságot, megnyaltad a WC-t utána? Nem lehet, hogy az illatosításból vontál le téves következtetést? Amúgy pedig rohadtul mindegy, melyiket használod, a lényeg az, milyen sűrűn.


Amúgy meg ne szarj a perem alá.

2016. okt. 27. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Első gondolatom, már a kérdés olvasásakor az volt, nem vagy kissé tisztaságmániás? Mr. Monk jut eszembe, amint állandóan takarít és soha nem elégszik meg az eredménnyel.


Egészségi állapotunkat, és a megbetegedési arányokat immunrendszerünk határozza meg elsősorban. Ha az kellően erős, akkor számtalan dolgot kibírunk.

Nézzük a hagyományos pottyantós kerti vécéket. Ott nem volt domestos, duck vagy a breff, mégsem ott lettek betegek az emberek. Pontosabban nagyobb eséllyel fáztak meg a fűtetlen otthoni pottyantóson, mint hogy bakteriális fertőzést kapjanak. :-)


Ha a családtagok nem ülnek rá nyilvános vécékre, és nem lesznek betegek, akkor szinte nulla az esélye, hogy hazahozzanak ilyen irányú betegségeket.

Egészséges ember vizelete, széklete nem fertőz, főkén, ha megfelelően használja, azaz leöblíti a vécét.


Tehát, teljesen mindegy melyik vécétisztítószert alkalmazod. A kulturált vécéhasználat és az otthoni tisztaság érdekében rá kell venni a férfiakat, hogy ülve pisiljenek. Evvel elérhető a kifröccsenő vizeletcseppek ne koszolják össze az ülőkét, a csésze környékét, így elkerülhető a vizeletszag is.

Takarításnál minden alkalommal a csészét kívül - belül és környékét is le kell takarítani. Ennek higiéniai, esztétikai és karbantartási előnyei vannak.

Nagyon jó szolgálatot tesznek a csésze oldalára helyezhető tisztítók is, hiszen oldják a szennyeződés letapadását, csökkentik a vízkövesedést, és illatot is biztosítanak. A márka itt is mindegy.


A leghatékonyabb betegségmegelőzés a kézmosás! Vécéhasználat előtt és után, szappannal. (alapvetően mindegy a márka, a hangsúly a használaton van)

/és ezt sem kell mániákusan, betegesen végezni/

2016. okt. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Végül maradtam a domestosnál a heti fertőtlenítési rutinhoz, a napinál viszont áttértem cif antibakteriálisra :D Am eredetileg oda is szórófejes domestost akartam, de azt végül a konyhában használom (mert azt írja a hasznlati útmutató, hogy olyan helyen is lehet, ahol étkezünk).


Tömény sósavat nem akarok hetente használni, de vízkőoldáshoz azt szoktam pár havonta, attól függően milyen rossz a helyzet. Domestoshoz nyugodtan lehet sósavat keverni, mert a domestos is azt tartalmazza hígított állapotban, nem fog klórgáz keletkezni, csak ha hypóval vegyítik ;)


Utolsó, én úgy tudom, hogy a legtöbb ragályos betegség esetében, a beteg ember akkor fertőz leginkább, amikor a betegsége még lappangási fázisban van, vagyis tünetmentes, mert a szervezetétől még nem érkezik immunválasz, de vírus vagy baktérium már többszörözi önmagát. Nem mondom, hogy sok ember szaladgál hozzánk WC-zni, de jobb vigyázni.


Am. még sosem hallottam Mr. Monkról, de rákerestem és nem hasonlítunk :D Nem vagyok tisztaságmániás sem am, csak szeretem a rendet. A túl steril állapot allergiák kialakulásához vezet és az immunredszer működése is lelassul, ezért szoktam pl. sokat szellőztetni, kintről meg ki tudja mik nem jönnek be az ablakon és macskám is van, ő is mindenhol otthagyja a szőrét, szóval koránt sincs olyan nagy rend.

2016. okt. 30. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!