Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen jól bevált takarítószer...

Milyen jól bevált takarítószereitek vannak? Mi vált be leginkább a különböző házimunkáknál?

Figyelt kérdés

2023. okt. 9. 11:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Vizkőoldásra a DM sajátmárkás termékét használom (nem tudom most pontosan a nevét, de az a kicsi kék folyadék), wc-be: domestos, egyik alkalommal a fertőtlenitős, másik alkalommal pedig a zero vízkőoldós, természetesen nem egyszerre, az ülőkét és a wc többi részét mindig a klóros domestossal fertőtleníttem.

Clin ablaktisztító: ezt használom szinte mindig műanyag felületre is. Felmosásra pedig Ajax. Ha valamit vízes lemosással szeretnék lemosni, akkor Jar mosogatószert teszek a vízbe.

2023. okt. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Vízkőoldásra a Lidl saját márkás vízkőoldót szeretem, bár jelentősen megdrágult mostanában.

Ablak, tükörfelületek, stb. tisztítására a w5 ablaktisztítót.

Wc tisztításra a Bref illatosított wc tisztítót használom, tök jó illat marad utána, illetve egy w5 wc korongot szoktam benyomni a perem alá minden takarítás után.

Konyhában nincs igazán bevált. A mosogatót Domestossal, vagy ecettel szoktam olykor átsikálni. Felmosni Ajaxot használok, plusz egy kicsi Domestost. Nagyjából ennyi.

2023. okt. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi!! Nekem a Lidl vizkőoldója nem segít semmit. Bár nálunk kemény a víz, és nagyon gyorsan vízkövesedik minden. De valahogy gyengének érzem a cuccot.
2023. okt. 10. 13:11
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos én is azt látom, hogy amióta újracsomagolták és majdnem tripla áron visszahozták, csökkent a hatékonysága. Azóta most használtam el az első flakonnal és én sem vagyok maradéktalanul elégedett. Volt egy ecetes zöld vízkőoldója is a Lidl-nek, de az is eltűnt a polcokról, pedig azt is szerettem.
2023. okt. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Vízkőoldásra ecetet használok, ugyanolyan jól működik mint bármelyik vízkőoldó és lényegesen olcsóbb.

Wc-re Sanytol vagy Florasept fertőtlenítő spray, egyéb koszosabb felületekre Cif súrolókrémet, illetve ha nagyon muszáj makacs zsírfoltokra Hideg zsíroldó.

2023. okt. 12. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Fürdőszobába Cifet, konyhába domestost vagy ecetet, WC-be Brefet, ablakokra pici Jar és ecet vízzel, utána száraz letörlés. Felmosáshoz tiszta forró víz. Portalanításhoz tiszta puha rongy. Tupperware takarítótextilekkel, mert azok nagyon tartósak, csíkmentesen szárad utána minden. Zsíros edényekhez Amway.
2023. okt. 12. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Vízkőoldásra rozsdamarót használok.

Ablak tisztításra pedig autó-szélvédő mosó folyadékot.

2023. okt. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem ezek a bolti vacakok sose jöttek be. Saját receptem van erre is, mint a legtöbb háztartási dologra: Fele-fele arányban összekeverek 33%-os hidrogén-peroxidot és 30%-os sósavat. Ez mindent visz! Csempéről, fajanszról, kádról is. Nem kell sikálni, törölgetni, imákat mormolni, szentségelni, könyörögni neki, indián hastáncokat járni előtte, stb.

Csak ráönteni és rajta hagyni 4...5 percet, utána leöblíteni. Mivel erős szerek, ezért folyamatos erős szellőztetés legyen a felszabaduló klór miatt. Ugyan ezért nem szabad nagy mennyiséget egyszerre összekavarni belőle, illetve kevert állapotban tárolni az anyagot. Fel kell használni azonnal mindent, mert állásában is tönkremegy percek alatt. Plusz persze vastag gumikesztyű, szemvédő. Árban is sokkal olcsóbb, mint a bolti (már bocsánat a hívőktől, de...) nevetséges vacakok. Ruhára viszont ne menjen, mert ecetes ollóra se lesz szükség az eltávolításhoz: simán lukat mar a műszálas szövetekbe! Bőrre kerülve 20 perccel később igencsak kellemetlen maró érzést okoz. Szóval ez nem a púderes fenekű, vadzöld liberális emberek szere, hanem a gondolkodni képes, nyugodt életet kedvelő gonosz ökoterroristáké. :D

2023. okt. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Fentihez annyit még, hogy rezet, bronzot, alut intenzíven oldja, arra csak nyomós okkal (mondjuk meg akarjuk marni) kerüljön. Pl. a bedobott pénzérme percek alatt felszívódik benne, miközben szép zöld színre vált az oldat. Ha mégis, akkor azonnal, bő vízzel le kell mosni.

Régen a nyomtatott áramköröket marattam vele, s amikor a használt szert a WC-be öntöttem, akkor jöttem rá erre a "mellesleg..." funkcióra... Utána mindig el volt végezve a csempe pucolás is, ha maratnom kellett velemit, így a hulladék-újrahasznosítást is megoldottam.. Ha valaki szeret szopni, mert ijedős, az csapvízzel felhígíthatja a bolti vacakok szintjére (azokban is hasonló anyagok vannak, ne legyenek illúzióink) vagy akár az alá és akkor ugyanúgy nem fog érni semmit, ám lehet imádkozni, hogy levigye a szennyezést és több flakonnal elhasználni belőlük. Mert ugye szennyező atomból mindenképp ugyanazt kell eltávolítani, azaz oldószerből is kell az adott mennyiség. Legfeljebb fel lehet vizezni, hogy lassabban dolgozzon ="biztonságosabb" legyen.

2023. okt. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!