Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Van ötletetek (lehetőleg...

Van ötletetek (lehetőleg bevált tapasztalat), hogy mitől nem lesz (annyira) büdös a a piszkos edényekkel teli mosogatógép a mosogatások közötti időszakban?

Figyelt kérdés

Lehetőleg ne bolti illatosító terméket ajánljatok, hanem környezetbarátabb, és inkább szagtalanító, mint illatosító praktikát, amit akkor vetnék be, amikor épp nincs mosogatási fázis, hanem az edények gyűlnek benne.

A gépet átlagosan 1-max. 1,5 naponta indítjuk el.

Üresen, és mosogatás után egyáltalán nem büdös, tehát nem a készülékkel van a baj, hanem azzal, hogy extrém gyorsan, pár óra alatt bebüdösödnek a benne levő piszkos edények.

Nemcsak ebben a kánikulában (ami természetes valamennyire), hanem hűvösebb időben is gyorsan büdösödik. Amikor kinyitjuk az ajtaját, hogy belepakoljunk újabb dolgokat, elárasztja a lakást is ez a büdös szag.

Nem szoktunk ételmaradékoktól hemzsegő dolgokat belerakni; amit csak lehet, eltávolítunk az edényekről bepakolás előtt.



2023. aug. 31. 15:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Én el szoktam indítani egy öblítő programot, 15 perces hidegvized program.
2023. aug. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem szabad becsukni az ajtaját. Akkor simán raszárad a maradék a dolgokra, nem kezd el rohadni.
2023. aug. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A nagyját előtte letörölgetjük.A mosogatógép nem konyha malac .
2023. aug. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

#3: de, amúgy kemiai konyhamalac.

Nuyugodtan boríts bele egy tál spagettit, el fog tűnni (húsostól tesztástól), mert olyan erős maró szer van a tablettában.

2023. aug. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem szoktuk becsukni az ajtaját, résnyire mindig nyitva van, így nem büdösödik be.

Persze van amikor extrém büdi kaja után (káposzta, kovászos uborka edénye, halsütés, nemtudom), árad a büdi kajaszag, de akkor mielőbb elmosogattatjuk vele és kész.

2023. aug. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Mi mindig gondosan becsukjuk az ajtót, miután bepakoltunk, lehet, ez a baj, ki fogom próbálni, hogy résnyire nyitom. Bár elég rendetlennek találom a nem becsukott ajtót - főként amiatt, mert a nappaliban van a konyhánk.

Ha lenne valakinek ezen kívül egyéb szagtalanító ötlete, továbbra is szívesen fogadom.

Alig töltött gépet nem indítanék el csak a szag miatt, a 15 perces köztes öblítés sem rossz megoldás, de ami utána bekerül, az ugyanúgy bebüdösödne nálunk pár óra alatt szerintem.

2023. szept. 1. 08:00
 7/9 anonim ***** válasza:
#6: Nincs mas megoldás. A nedves zárt térben elszaporodnak a gombák, baktériumok. Legfeljebb olyan vegyszert lehetne alkalmazni, ami belélegezve emberre is káros.
2023. szept. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nincs más opció. Ha résnyire nyitva az ajtó, kap levegőt, nem indulnak be bomlási folyamatok ennyi idő alatt, valamennyit tud szellőzni, teljesen logikus.

El lehet fedni mesterséges szagosítókkal, de az szerintem nem megoldás.

Nálunk is amerikai konyha van, engem egyáltalán nem zavar, hogy "kiáll a síkból" a mosogatógép ajtaja, szerintem ez azért nem a rendezetlen kategória, de ha valaki jön becsukjuk és kész.

2023. szept. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az sem árt, ha az edényről/tányérról leöblíti az ember folyó víz alatt a leoldható szennyeződést, mielőtt berakja a mosogatógépbe.
2023. szept. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!