Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Melyik az a haztartasi tisztit...

Melyik az a haztartasi tisztitoszer, amelyik surolas nelkul leszed minden piszkot, pl. a WC-rol?

Figyelt kérdés

Az tudni tudom, hogy VAN ilyen.

Lattam en mar ilyet... tobszor is.

Kijott ket takaritono.

Lespricceltek ezzel a WC-t.

Olyan hab keletkezett, ami nem folyt le.

Azonban nem mukodott ez egybol; ezzel varni kellett.

Es, ennek tudataban, porszivoztak a csajok vagy 20 percig.

Aztan viszamentek a WC-hez, es kozonseges csapvizzel lejott minden.

Raadasul, egy-ket pillanat alatt lejott minden.


Na, ennek a tisztitoszernek a NEVET keresem.



2023. okt. 17. 01:21
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Nem igazán tudok érdemben segíteni, de esetleg nincs lehetőséged megkérdezni tőlük?
2023. okt. 17. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Nem biztos, hogy ez az, de én a Cillit Banget szoktam fújni kádra, csaptelepre, zuhanykabinra, de ez a vízkő leszedésére jó. Ezt is hagyni kell 20 percig, feloldja a vízkövet és simán le lehet törölni, öblíteni.
2023. okt. 17. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Ez valóban a Cillit Bang aktív hab formában, szerintem mondjuk túl drága a hatásához képest.
2023. okt. 17. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
41%

Sósavval tudod súrolás nélkül takarítani a vécét, de azt NE TEDD! Nem jó sem neked, sem a vécének, sem a környezetnek.

Bármelyik vécé tisztító jó, ha hagysz neki időt és utána csak a vécékefével kell kicsit "súrolni" rajta hogy tiszta legyen.

Ha utálsz vécét tisztítani akkor használj gumikesztyűt és első körben hipót tegyél a vécébe, az a szagokat megszünteti, elnyomja, ha leöblítetted (!csak öblítés után, mert mérgező gázt fejleszt együtt!) akkor mehet rá a vécé tisztító és hagyhatod állni amíg porszívózol.

Nekem elég szokott lenni annyi idő amíg a fürdőszoba többi részét áttörlöm. Ha vastag erős lerakódás van a vécében - egy régi költözéskor az előttünk ott lakó hagyta így a vécéjét - abba vízkőoldót kell tenni, ecetet, sósavat vagy zselés vízkőoldót, ami kicsit tapad is. Utána lehet vécétisztítóval még takarítani.

2023. okt. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
46%
Miért kell megvárni, amíg robbantani kell a wc-t? Hetente egyszer a legolcsóbb, leggagyibb wc tisztítóval körbekeféled, és nem kell idegmérgekkel vegyszerezni az wc-t.
2023. okt. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%

#5 Jogos a kérdésed, de nem biztos hogy ő hagyta addig fajulni amíg már robbantani kell.

Az egyik lakásvásárlásunk után amikor beköltöztünk és el akartunk menni vécére akkor derült ki, hogy olyan mértékben mocskos, hogy az ülőkét fel se lehetett hajtani, a forgónál bekötött a mocsok és belül a lefolyórésznél vastag 2 cm-es vízköves mocsok állt körben a víz pereménél. Rosszul lettem tőle, a férjemnek kellett valamennyire levakarni, hipózni, hogy hányás nélkül tudjak menni vécére. A konyhában a gáztüzhelynek a kezemhez ragadt a gombja amikor vizet akartunk forralni, olyan mocskos volt, hogy lejött és a kezemben maradt, annyira ragadt. Mindez úgy, hogy egy tanár+mérnök házaspártól vettük meg a lakást.

2023. okt. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

2-es valaszolo: A SUROLAS elkerulese lenne a celom. S nem az alig letezo vizkonek a lemarasa.


4-es valaszolo: Segit a sosav, jo a sosav, de az okos emmber azt csak gazalarcban hasznalja, azonban sajnos nincs gazalarcom.


5-os valaszolo: Nem robbantasrol van szo, hanem rutinszeru heti WC tisztisztitasrol.


VAN errefele jo par 100-as bolt, meg ket Aldi es Lidl, amik sok-sok tisztitoszert arulnak. Azonban, eddig azok egyike se segitett nekem, szinte semmit se. Azaz, soha se volt semmmifele valasztasom, azaz NEKEM kellett, fizikai erovel, surolni, azaz fizikai modszerrel mindent levakarni.


Ott a bibi, hogy, a tapasztaltam szerint, a sosav kivetelevel, az itteni tisztitoszerek belekerulnek tobb ezerbe, azonban ezek kemiai (maro, azaz tisztito) hatasa korulbelul nulla.


1-es valaszolo: Kerdezni sajnos mar nem tudom azokat a takaritonoket, mivel az amit tortent, Amerikaban tortent, es 1989-ben.


Figyelere melto, hogy nekik, ott, Amerikaban, kb. 10X jobb termekeik voltak, mar akkor, 1989-ben, mint ami most nekunk itt van, 2023-ban.

2023. okt. 21. 09:54
 8/8 anonim ***** válasza:

#7 "Segit a sosav, jo a sosav, de az okos emmber azt csak gazalarcban hasznalja, azonban sajnos nincs gazalarcom."

A sósavnál pont nincsen rá szükséged. Ha ecetet használsz - én azt használok, jobb, felesleges a sósav - akkor viszont nagyon bántó az ecet szaga. De azzal sincsen gond. Ahogy a hipónál is könnyebben esik túlzásba az ember és annak is erősebb a szaga a hipó bomlása, reakciója miatt.

Az ilyen csodás tisztítószerek általában a reklámokban ilyen csodásak, a valóságban vagy egy nagyon durva, agresszív, veszélyes szer ami képes súrolás nélkül is leszedni a koszt, vízkövet, egyebet - vagy hazudnak, nem szedi le.

"Figyelere melto, hogy nekik, ott, Amerikaban, kb. 10X jobb termekeik voltak, mar akkor, 1989-ben, mint ami most nekunk itt van, 2023-ban."

Nincsenek jobb termékeik.

Csak ott nincsenek olyan szabályok amik megtiltanák, hogy neked eladjanak olyan durva vegyszereket amiket itt nálunk nem önthetsz simán bele a lefolyóba és így a csatorna meg szennyvíz rendszerbe.

2023. okt. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!