Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A fehér ruhák, törölközők,...

A fehér ruhák, törölközők, stb-k, miért szürkülhetnek el mosás után? Magyarázattal légy szíves.

Figyelt kérdés

(Nem használunk optikai fehérítőt.)


Rengeteg fehér ruhaneműm (póló, zokni, fehérnemű, törölköző, takaró, lepedő, stb) van, és ezek egy része el van kissé szürkülve.

Oké, nem újak, de magának az anyagnak nincs baja, tehát nem feslik/szakad, de nem szép fehér. És ha tudnám az okát annak, hogy miért szürkül, akkor talán meg tudom előzni.



2023. okt. 27. 22:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A víz számos olyan ásványi anyagot tartalmaz, ami mosás közben a ruha színére is kihat, így minél többször kerül a fehér darab a mosógépbe, annál hamarabb válik sárgás vagy épp szürkés árnyalatúvá. A vízköves, szennyezett mosógép is okozhat elszíneződést a világos ruhákon.


Tehát a víz okozza, nem nagyon tudsz ellene tenni semmit.


Használj fehérítőt mosáskor, vagy ezekkel a praktikákkal megpróbálhatod újra fehérré tenni.

[link]

2023. okt. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésben le is írtad a választ: mert nem használsz optikai fehérítőt.

Újra fehérré varázsolni semmilyen praktikával nem tudsz, de ha veszel normális mosóport (szerintem a mosópor fehérít és mos a legszebben), akkor az új ruhákat már meg tudod óvni a szürküléstől.

2023. okt. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hozzátennèm, hogy a fehèr is szín,(mestersèges színezès, fehèrítès) így az is, ès az anyag is öregszik egyaránt. Egyes műanyagok sárgulnak öregedèssel.
2023. okt. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

3-as jól írja.

Pl. a pamut fehérnemű természetes színe nem a hófehér, hanem azt fehérre színezik. Ahogyan kopik ki belőle a szín, úgy lesz egyre szürkébb.

2023. okt. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, a segítséget, tanácsokat, magyarázatokat!


(Mosóport nem tudunk használni, mert nagyon párás a fürdőszoba, illetve az egész lakás. Sok évvel ezelőtt próbáltuk persze mosóporral is, olyat rendeltünk, amit nagyon áldottak itt a hozzászólók, ha jól emlékszem, Németországban gyártott szer volt. Első alkalommal tényleg szép volt az eredmény, de azután összecsomósodott a mosópor a pára miatt és elveszett a hatékonysága. Ráadásul nagy kiszerelés volt, úgyhogy szívás volt.


Azóta folyékony mosószert használunk.)


De ha eszetekbe jut még vmi, írjatok.

2023. okt. 29. 13:47
 6/7 anonim ***** válasza:
52%
Igazából szerintem mindegy a mosószer állaga: por, folyékony, vagy kapszula, csak fehér ruhákhoz való legyen. A fehérekkel ne moss együtt más színt, és használj hosszabb, legalább 40 fokos programot. Így garantáltak a hófehér ruhák :)
2023. okt. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#4. Mindig külön válogatom, csak fehéreket teszek a fehér adagba.


Fehérekhez való folyékony mosószert használunk. Az Aldiban kapható fehér Tandilt.


Ruháknak 40 C fokos programot indítok, de a törölközőt, takarókat, lepedőt, párnát magasabb hőfokon is (60 vagy 95) szoktam.


Sosem mosok rövid programmal.


Ui: nem én adtam pirosat.

2023. okt. 29. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!