Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szoktál tisztító mosást...

Szoktál tisztító mosást csinálni a mosógépedben és a mosogatógépedben?

Figyelt kérdés

Mosogatógéphez ok. van, lehet kapni tisztító mosószert, de mi a helyzet a mosógéppel?


Ha igen, átlagos használat mellett kb. milyen időközönként?



2023. nov. 5. 21:30
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Mosógéptisztító folyadékot is lehet kapni, pl. a dm-ben biztosan van. Vagy azt használom, vagy (ritkábban) ecetet.
2023. nov. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%
Mosogatógéppel nem szoktam csinálni. A mosógépet időnként 1 liter töményebb ecettel főzőprogrammal (90°C) elindítom ruha nélkül, hagyom, hogy felforrósítsa az ecetes vizet, majd állni hagyom kicsit - addig szünetel a mosás - utána megint felmelegítem, elindítva a programot és közben kevergeti is eleget. Aztán csak hagyom, hogy kiöblítse a leszedett vízkövet, egyebet.
2023. nov. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

Nem elég egy mosóprogramot végigküldeni rajta. Pláne nem üresen.....

Ki kell takarítani kézzel, szivaccsal amit el lehet érni. Mosószeradagolót, szűrőt, gumikat, felületeket amit megbontás nélkül el lehet érni. A mosószerek és az öblítők lerakódnak és ott rohadnak. Ezeket nem szedi le az ecetes mosóprogram. A dobban negyedig töltődik fel a víz. Az nem fogja elérni a feljebb lévő koszt. Főleg ha üres a dob. Az üres dob nem kavarja eléggé a vizet, kell bele tenni valami ruhát, ágyneműt ami bírja a 90 fokot, hogy felcsapkodja a vizet jobban. A mosószeradagolóból jön legtöbbször a büdös, mert belerohad a mosószer, öblítő. Ki kell vakarni a legkisebb résből is. Felültöltős gépnél a dob körüli perem alatt nagyon sok kosz meg szokott ülni, azt is ki kell törölgetni, leöblíteni és csak az alapos kézi átdörgölés után menjen az ecetes, vagy tisztítószeres program. Addig semmi értelme nincs. Ha elhanyagolt a mosógéped, akkor hiába mosogatod át programmal, ugyanolyan büdös marad.

2023. nov. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
19%

#3 Szépen leírtad, hogy szerinted mit hogyan kellene csinálni.

Apró bibi, hogy a kérdés nem ez volt, hanem hogy ki mit szokott csinálni. Amúgy lehet, hogy neked büdös a mosógéped - nekem nem az. Akkor sem ha nem törölgetem meg sikamikálom napestig.

Az ecetes átmosás a vízkő ellen van. Eszembe se jut egy MOSÓgépet mosogatni.

2023. nov. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%

Miért állsz belém 4-es? Nem kaptál éjszaka semmit - már vagy 10 éve - és itt töltöd ki a frusztrációdat?

A kérdésre válaszoltam. Én így szoktam. Semmi értelme ha csak programmal átmosatod, mert nem csapja fel eléggé a vizet. Csak a buta háziasszony aki elhiszi a reklámot, az csinálja így. Aztán jön ide a gyakorira kérdezősködni hogy miért büdös a ruha.

A mosógép több mint feléhez nem ér el az ecetes melegvíz. Fürödéskor sem mosod meg a lábad, csak deréktól felfelé mosakodsz vagy mi?? :D

Nem tart semeddig amit leírtam, csak néhány törlés jobbra meg balra. Ha valakinek ennyi sem megy, az éljen koszban és járjon retkes, büdös ruhában.

2023. nov. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
31%

#5 Na akkor rugaszkodj neki a saját válaszod elolvasásának, aztán fogd fel, hogy te voltál aki nekiállt kioktatni valaki mást hogyan is kellene jól csinálni valamit.

Legközelebb a kérdésre válaszolj, vegyél vissza az arcodból ha valakinek reagálsz a válaszára és akkor nem lesz oka senkinek reagálni a te írásodra!

2023. nov. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%

1 liter ecet?? 😂😂😂😂😂

Ipari mososád Üzemeltetsz?

Bőven elég 1 dl!

2023. nov. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
39%

#7 Nem elég. A mosógépbe 1 liter 20%-os ecetet ha betöltesz azt a gép még feltölti jó pár liter vízzel és lesz végül így is egy 2-3%-os oldatod amivel le kell oldanod a vízkövet. 1 dl ecet nem elég.

Szerintem kevered azzal ha öblítő helyett használja valaki az ecetet.

2023. nov. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
63%

Bőven elég az 1 dl ecetsav!

A CaCO3 + 2CH3-COOH -> Ca(CH3-COO)2 + H2CO3

egyenletből jó közelítéssel kiszámolható, hogy 1 liter 20%-os ecetsavval nagyjából 166 gramm vízkövet lehet feloldani. De ilyen mennyiség csak a túltolt Calgon reklámos mosógépekben szokott lenni. A valóságban soha.

Amúgy is, a hőmérséklet emelése (60 vagy 90 fokos tisztító mosás) növeli a reakció sebességet.

2023. nov. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

#9 Akkor menjünk vissza az elejére!

1 liter ecetsav az NEM egyenlő 1 liter ecettel.

Az ecet az egy oldat. Az ecetsav ÉS víz oldata, ami a boltban megvásárolható kiszerelésekben általában 10%-os, 15%- os és 20%-os. Néha lehet venni 30%-os ecetet is.

Ez azt jelenti hogy a 20%-os ecetben bizony csak a 20%-a ecetsav, a többi víz. Az 1 dl ecetben (az ecetsav sűrűsége is hasonló a vízéhez, kb. 1g/cm3) tehát csak 20 g ecetsav van. Ez kb. 33g vízkő leszedésére elég. HA az összes ecetsav tud vízkővel reagálni belőle.

A valóságban van ennél jóval több vízkő a mosógépben - csak te megint azt hiszed ez, az ecetes tisztítás minden héten szükséges. Nem tudom miért kötözködsz, de cirka évente -volt hogy félévente - csináltam meg és bőven hozza ki a vízkövet még darabokban is. Most vízlágyítónk van, nagyon ritkán szoktam ecetet használni a mosógéphez. De most is kell néha.

2023. nov. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!