Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mivel lehet hatékonyan eltávol...

Mivel lehet hatékonyan eltávolítani a szilikonról a tintát? Az okostelefonon szilikon tok van. Golyóstoll kék tintája nagyon összekente, befogta, összemaszatolta. Mosogatószer, folyékony szappan, alkohol, aceton nem hozta le.

Figyelt kérdés

nov. 10. 18:01
 1/6 anonim ***** válasza:
38%
Semmivel.
nov. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az már ilyen marad. Vegyél másik tokot.
nov. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szilikonról szerintem se jön le.

Vagy újat kell venni, vagy ha ez most nem opció, akkor megpróbálnám még jobban összefirkálni, más színekkel is. Ez lenne a mintája.

nov. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
45%

Az a baj, hogy amivel a tintát le tudod szedni az vagy oldja vagy károsítja a tokot is, sajnos.

#3-nak jó az ötlete, a foltot próbáld meg inkább mintával elfedni! Vannak nagyon jó matricák, vagy lehet jó rajzot készíteni rá, hogy szándékosnak látsszon.

Amivel tintát le tudnál szedni az a súrolópor - ettől a szilikon IS kidörzsölődik és csúnya lesz, vagy körömlakk lemosó, festék oldószer - ezek meg kikezdik magát a szilikont. Esetleg megpróbálhatod erősebb szivaccsal és folttisztító szappannal, az talán halványítja, de az is sértheti a szilikont és homályosabb lesz tőle.

nov. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Még egy a 4-hez: először próbáld meg sima alkoholos lemosóval, amit kézfertőtlenítéshez szoktunk használni! Lehet, hogy valamennyire az is leszedi a tintát és az egyáltalán nem árt a szilikonnak, én azzal tisztítottam ki a sajátomat - nem volt tintás - és szép tiszta lett tőle.
nov. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a hozzászólásokat!


Tegnap egy másik Gyk-n található kérdésnél olvastam, hogy egy kérdezőnek sikerült megtisztítania Domestos-szal a golyóstoll tintás szilikon tokot.

Este be lett kenve a tok kívül-belül Domestos-szal.

Délelőtt lemosva. Kicsit talán jobb lett, de valamennyit ártott a toknak.


Alkoholos lemosóval is volt korábban próbálva.


Még egyszer köszönöm a segítséget.

Sajnálom, hogy nem sikerült megtisztítani a tokot.


Újat egyelőre nem veszünk, mert nem vagyok híve a "szemétgyártásnak" - ha értitek, mire gondolok.

nov. 11. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!