Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Háztartási tisztítószerek,...

Háztartási tisztítószerek, mint pl. Cilit Bang, Domestos, Pronto… átlagos használat mellett, mennyire veszélyesek az egészségre?

Figyelt kérdés
dec. 2. 18:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire ha úgy használod ahogy kell, és betartod az előírásokat amit a gyártó ajánl.
dec. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire.

Amikor a múlt hétvégén ecettel vízkőoldóztam a fürdőszobát az többet ártott a tüdőmnek, mint amikor sósavazok vagy hipózok. De az is csak azért mert kicsi az ablak a fürdőszobán és nem akartam az ecetszagot befelé szellőztetni a lakásba. :)

Vigyázz a bőrödre, a ruhádra, szellőztess gyakran ezek használatakor, és soha ne önts egymásra hipót (Domestos) meg vízkőoldót (egyiket se, az ecetet se) és akkor nem lesz semmi gond. Ja, meg persze ne idd meg őket!

dec. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%
#2-höz: vegyész vagyok és 30 éve takarítom a saját lakásomat ezekkel a szerekkel, soha nem volt tőle semmi bajom.
dec. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#2-3: köszönöm szépen!

Persze az alap dolgokat tudom, savat lúggal nem keverek, szellőztetés, kesztyű.

Kipróbáltam ezeket a ökokak mondott Frosch szereket, egyik sem zavarta a légutakat, nem marta a bőröm, viszont a hatékonyságuk sem volt az igazai. Elővettem tegnap a “jó öreg” Domestost és Flóraszeptet, és akkor kezdtem el ezen agyalni.

De akkor elengedem, köszönöm! :)

dec. 3. 07:51
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

#4 Megpróbáltam én is "öko" lenni a háztartásban és nekiálltam a boltban megnézegetni ezeket a szereket. Aztán abbahagytam, mert kb. ugyanaz van bennük csak hígabban és sokkal sokkal drágábban.

A felülettisztítóban kb. 5%-nyi etilalkohol+3-butoxi-2-propanol van vízzel felhigítva. A vízkőoldójukban kb. 10% ecetsav van kevés adalékkal - ennél jobb a sima bolti ecet, abból lehet 15 és 20%-osat is venni pár száz forintért.

[link]

Valójában ez csak üzlet. A Domestost azért veszem a sima hipó helyett, mert sűrű, nem fröcsköl olyan könnyen, feltapad a felületre - abban sincsen csak minimális adalékanyag meg kevés nátrium-hidroxid. Vízkőoldásra ecetet használok, a mosogatószer meg mosogatószer, felületaktív anyag vízzel akár Frosch, akár más cég gyártmánya.

dec. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!