Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tudnátok ajánlani olyan...

Tudnátok ajánlani olyan önkiszolgáló autómosót ahol saját tisztítószer használata is "engedélyezett"?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Olyan önkiszolgáló kézi autómosót keresek Budapesten elsősorban 3.ker vagy környéke, ahol úgymond nincs "tiltva" az, hogy viszel szivacsot, sampont és így kombinálva mosod az autódat. Én a jobb eredmény érdekében, általában úgy mosom az autómat, hogy gőzborotvával leöblítem kicsit, utána sampon+szivacs segítségével jó alaposan átmosom, majd megint leöblítem. Ezután kiállok a mosóból és ott folytatom a többi részét a folyamatnak. Sajnos a legtöbb helyen ezt nem nézik jó szemmel, ami valahol persze érthető (mivel ugye nem a programokat használod).


A probléma ezzel az, hogy akinek nincs kertes háza, ahol ezt házilag megtehetné, annak alapos mosási alternatívaként (mivel önmagában a gőzborotva kevés) csak maga az autómosás mint szolgáltatás marad, jó pénzért, amivel önmagában még nem lenne nagy baj viszont sajnos messze nem olyan gondossággal és alapossággal végzik el mint, ahogy én magamnak csinálnám, és amúgy is jobban szeretem ezt magam végezni.


A segítőkész válaszokat előre is köszönöm!



2017. ápr. 26. 12:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Az M0 csatlakozásnál lévő Auchanban van önkiszolgáló autómosó sok beállással. Este vagy éjszaka (ha üzemel) odamész és kutyát nem fog izgatni meddig szüttyögsz a szivaccsal.
2017. ápr. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 crudy ***** válasza:
76%
De amugy szivaccsal meg kefevek nem szabad autot tisztitani.
2017. ápr. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Első: Köszönöm a válaszod! Az a mosó sajnos be van kamerázva, szólnak érte.


Második: Kefével valóban nem, viszont autómosó szivaccsal óvatosan lehet mosni, lényeg, hogy sűrűn, jól ki legyen öblítve, hogy ne a koszt "kenegesd" rajta mert az összekarcolja a fényezést.

2017. ápr. 26. 14:11
 4/16 anonim ***** válasza:
69%

Szólnak érte? Ki?


Én úgy szoktam, hogy lecsapatom vízzel aztán rányomatom a habot (szintén a mosóból) + még a habból egy fél vödörnyit. Aztán lemosom szépen szivaccsal 10 perc alatt és a végén megint bedobok 200-at, leöblítem és lefújom wax-al. Soha sehol senki nem szólt még érte.

2017. ápr. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nem tudom hogy egyre gondolunk-e, a Budakalászi auchan-nál lévő kb. 5-6 állásos mosóra gondoltál nem?


Pár hónapja felnyitottam a motorháztetőt a mosóban, hogy két oldalt a teleszkópnál a behullott faleveleket és mocskot kinyomjam a gőzborotvával, mivel másképp nehezen férek hozzá, erre már ki is jött szólni az ürge, hogy nem szabad a motort mosni mert az olaj lefolyik stb. Persze mondtam neki, hogy eszem ágában sincs a motort gőzborotvával mosogatni más volt a célom. Hát ebből gondolom, hogy szólnának azért is amit leírtam a kérdésben, de lehet legközelebb elmegyek megkérdezem. Egyébként valószínűleg az időpontot kellene megválasztani másképp és egy "nyugisabb" időszakban elmenni autót mosni, ahogy írtad is.

2017. ápr. 26. 14:58
 6/16 anonim ***** válasza:
Jó lenne tudni, hogy az első mire gondolt. Én speciell 4 db Auchant tudok az M0 mentén. De lehet hogy még több is van.
2017. ápr. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a Budakalászira.

Nyilván nem du 5-kor kell ilyesmivel szöszmötölni mikor sorállás van, hanem este 7kor, délben vagy reggel 6-kor mikor egy lélek sincs. Vagy ha éjszaka is nyitva van az még jobb.


Nálunk pl. éjszaka is nyitva van az önkiszolgáló mosó, én nyáron este 9-10 fele szoktam lemenni, személyzet sincs, nem, hogy vevő.

2017. ápr. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Az lesz, aztán meglátjuk. Köszi a választ!


Ha valakinek van esetleg még ötlete, akkor ne tartsa magában.

2017. ápr. 26. 15:32
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Szentendrei OMV-nél sosem ugattak még 20 év alatt.

Persze néhány ßuzi taxist kivéve...

2017. ápr. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
*szentendrei úti
2017. ápr. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!