Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Minden héten ki kell takarítan...

Minden héten ki kell takarítani a lakást?

Figyelt kérdés

dec. 9. 15:39
1 2
 1/11 anonim válasza:
95%
Ha úgy érzed ráfér, akkor takarítsd ki, de nincs ilyen szabály, hogy ki kell takarítani.
dec. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Én minden héten ki szoktam, mert nekem igényem van a tiszta, rendezett környezetre. Heti 2x porszívózok (vagy amennyiszer kosz van), hétvégente fürdőszoba-takarítás, portörlés, kéthetente ágyneműcsere stb. Elpakolni pedig napi szinten el szoktam magam után, szeretem, ha minden a helyén van.
dec. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
Kb én is úgy csinálom mint a második hozzászóló. Annyi hogy ágyneműt 3 hetente cserélek. Plusz annyi hogy az előteret majdnem mindennap porszívózóm/porszívozzuk mert ugye az koszolódik a leghamarabb és onnan csak vinnénk be tovább a koszt.
dec. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor takarítok, ha muszáj, mivel egyedül élek. Azt se bánom, ha más csinálja. Erre vannak a takarítónők. Hozzám alig jár valaki, így elvagyok a saját szintemen, ami nem annyira alacsony, de nem csillog-villog minden. Mindennek van helye.
dec. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Van aki nem takarít hetente..

Van aki elvégez egy heti nagytakarítást( mint én 2és fél órát vesz igénybe van egy 60M2 lakásom) meg van aki mindennap porszívózik, heti több alkalommal felmos stbstb..Én nem.Heti 1x.aztán wc, fürdő, konyhatakarítás, portörlés stb.Mindennap főzök a konyhám mindennap tiszta ez az amit mindennap megcsinálok.A többit hétvégén.

dec. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nagyon nem mindegy, hogy hányan lakják a házat, lakást. És mennyire ügyelnek arra, hogy ne is kellejen sokat takarítani.

Ha négyen használják a fürdőt, WC-t, akkor gyakoribb takarítást igényel, mintha csak egy személy. Szintén, ha pl valaki a TV előtt eszik a kanapén, akkor sokkal komolyabb és rendszeresebb takarítást igényel az a környék, mintha szigorúan csak olvasni, TV-t nézni ül le valaki a kanapéra. Hasonlóan nem mindegy, hogy a cipőből hol lép ki valaki, hogy egy tapodtat se megy beljebb a lakásba az ajtóból cipőbe, vagy ellenkezőleg. Ahogy háziállatok(kutya, macska) is nagyban tudják növelni a takarítás igényt.

dec. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
26%
Háziállatot sose a lakásba.
dec. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
81%

Nálunk igen, mert perzsa cica van, illetve a hajam is hullik és azért egy hét alatt lehullik a por, mi is koszolunk, vízkövesek lesznek a csapok, a WC is koszos lesz, stb. Bár volt már, hogy 2 hétig nem takarítottam és mégis nagyobb rend volt nálunk, mint néhány ismerősömnél.

Utolsó, miért nem? Nálunk például 24/7 enni lehetne a padlóról is, hiába van macska. Ja és macskaszag sincs, mert szuper almot használ és 2 naponta takarítva van.

dec. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a szomszedaim pl minden csutortokon takaritanak. Szoval heti 1 es az sose marad el

En egyedul lakom es a masik veglet vsgyok. 8-17 irodaban, alig vagyok itthon. Egy fore 65 nm. Napi szinten fozok es sutok. Ugy nem fekszem le aludni hogy a konyha nincs rensben. Habar van mosogatogepem de ezt akkor bevezettem amikor meg nem volt. Szoval legkesobb a nap vegen pultokat letorlom es felseprek meg kirazom a konyhaszonyeget ha aznap barmit is csibaltam a konyhaban.

Wct es az alap porszivozast stb 3-r hetente vegzem kb 4 ora megy ra. Ilyenkor portorles porzsivo felmosas.

Furdokadat csapokat akkor takaritok ha meglatom hogy koszos. Az is kb 3 hetente de valtozo. Nem is minden nap furdok mert ha pl uszom vagy edzoterembe megyek, azt ott intezem.

Kosz az eloterbe van sok es amellett kozvetlen konyha van illetve egy hosszu folyoso. Azt felseprem kb hetente ha lathato mar a kosz.

Nem mondom hogy idealis de en igy csinalom.

dec. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
78%

Egy héten egyszer kötelező.

De mellette én kétszer háromszor porszívózok is haj+morzsa miatt.

dec. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!