Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Festő férj ruháit hogfy...

Festő férj ruháit hogfy mossátok? Mivel? Nekem egy nitrohígítós ruhadarab került a ruhák közé és így a mosógépbe, lehet baj, a többi ruhának, gépnek?

Figyelt kérdés
Kicsit parázok a vegyszerekkel, ráadásul pont 90 fokon mostam hipóval. Összefogtam a ruhákkal sajnos.
dec. 12. 13:56
 1/6 anonim ***** válasza:
36%

Válj el! Az a legegyszerűbb!


Kevés veszer talán nem okoz problémát a gépnek, de éveken keresztül lehet hogy ártani fog a tömítéseknek, gumiknak, műanyagoknak.

dec. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, lehet baj. Külön kellene mosni az ő ruháit. Legjobb lenne a külön mosógép, de azt nem biztos, hogy meg tudjátok oldani.
dec. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne moss hipóval. Rossz a bőrötöknek, májnak, tüdőnek és a ruhák anyaga hamar elöregszik. Ha évente egyszer egy foltot ki akarsz szedni a kedvenc fehér pólódból, az belefér, egyébként túlzás. A festék meg úgysem jön ki, hordjon olyan munkaruhát, amiért nem kár, ne nitróval akarja kimosni. Ha meg mégis vegyszeres lett, várd meg, amíg elpárolog, addig rakjátok ki szellőzni, lehetőleg kültérre.
dec. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Véletlen került közésjük, külön mosom őket. Akkor végülis egy nitros ruhadab nem tett nagy kárt? A ruháknak nem szedte ki a színét, de nem tudom forró vízzel mennyire oldódik, elindítottam egy üres mosást sok habbal. De azért zavar. Szaga nem volt, de tudom, hogy ez a rongydarab volt fesésnél nála, valahogy kutyulódott a rendes ruhákkal.
dec. 12. 18:09
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk a melósgöncnek van egy békebeli forgótárcsás gép.
dec. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

En a festekes ruhaimat kulon mosom. Annyi van beloluk hogy siman eleg 2 hetig es minden masodik hetvegen kimosom oket egyszerre.


Nem lesz baja a nitrohigitos rongytol se a ruhaknak sem a gepnek. A higito gyorsan elparolog, ami meg visszamarad az szinte semmi.

dec. 15. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!