Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szárítógépbe tehetek függönyt?

Szárítógépbe tehetek függönyt?

Figyelt kérdés

Egy a klasszikus, vékony, talán organza függöny. Mindig vizesen akasztottam vissza mosás után eddig, de az életbe nem rúgta ki a gyűrődést még. Ezért gondoltam, hogy egy vasaláskönnyítős, kímélő programon a gépben megszárítom. Nincs kedvem/időm most 11 függönyt kivasalni vizesen.


Rossz ötlet?



dec. 14. 09:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Rossz igen. Még jobban össze fogja gyűrni.
dec. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A függönyt a gép sokkal jobban összegyüri, mint amilyen anélkül lenne. Emellett a "vasaláskönnyítö" program annyit jelent, hogy a nyirkos marad a textil, hogy ne kelljen belocsolni, MIELÖTT vasalod, azaz a vasalást nem kerülheted el, csak nehezebb lesz a nagyonm gyüröttet kivasalni.

Amit tehetsz, hogy a függönyöket valahol felakasztod (összehajtva is lehet) és elöszárítod, akkor nem vizesen, csak nyirkosan kell vasalni.

De én soha nem vasalom a függönyöket, centrifugázva felakasztom a helyére és magától kisimul

dec. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem szoktak a függönyeim gyűröttek maradni. 400-as fordulaton centrizem. Abból már nem csöpög a víz, de jól kilógja magát.
dec. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az organza sajnos ilyen és a többieknek igaza van, a szárítógép nem segít, mert túl nagy a függöny ahhoz, hogy ne nyomódjon, ráncolódjon benne szárítás közben.

Ne centrifugázd ki, hanem ahogy van, vizesen akaszd fel a helyére! Akkor a víztől talán van annyi súlya, hogy megnyúlik miközben lefelé megy benne a víz és szárad!

Én is úgy szoktam a csipkefüggönyt felrakni, ahogy 3-as írta, csak 400-as fordulattal van centrifugázva és annak elég ez is. az organzának az már túl száraz.

dec. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Vízesen szoktam visszarakni pár óra és meg is szárad.

Szárítógépben gyűrődni fog.

dec. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon köszönöm!!!🥰 Legközelebb így fogom.
dec. 15. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!