Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért olyan nagy szám a...

Miért olyan nagy szám a szárítógép használata miközben csomó ruhát bele sem szabad tenni?

Figyelt kérdés

Nagyon istenítik ezt a masinát, de nekem pl. a legtöbb ruhámat bele sem lehethe tenni.

Kb így a fele adag kimosott cuccot sem lehetne betenni de legalább jó időigényes szétválogatni. Szóval nem értem, de érdekel ki mit gondol.



2023. nov. 3. 18:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Mivel neked nincs, leszólod, akinek van. Tipikus magyar hozzáállás. Azért kell legyen, mert valakinek nincs erkélye, helye, lehetősége teregetni. Vagy például itt nálunk Angliában olyan nedves és esős az idő, hogy nem szárad a teregetett ruha. Vagyis ez egy olyan dolog, hogy itt kiélheted a szabadságot: vagy veszel, vagy nem. Mi mindent azzal szárítunk, és semminek semmi baja. Az nem éget, csak meleg levegőt fúj rá. Azt minden ruha kibírja.
2023. nov. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi. Nagyjából nekem mimdegy ha ténlyeg bele lehet mindent rakni, páromat nem lehet meggyőzni. Melyik típus a legjobb szerinted? Van belőle kisebb fajta?
2023. nov. 3. 18:30
 3/15 anonim ***** válasza:
40%

A szárítógépnek egyetlen egy előnye van, hogy megszárítja a ruhákat.

Aki azt állítja, hogy nem fakítja, koptatja a ruháit, az nem veszi észre, vagy nem érdekli.

Bejárónőként dolgozom, próbáltam már pár gépet, ugyanaz mindegyik. Hozzátenném egy családnál sem használtam, 2 helyen meg is kérdezték, hogy mit csinálok a ruhákkal, hogy nem mennek olyan hamar tönkre.

2023. nov. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
23%
Nem használtam hosszú távon, úgy értettem…
2023. nov. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
31%

Életemben 2X volt legutóbb talán ha 5X használtam. Lakással együtt adtuk el, avagy minden ott maradt.

Most jelenleg nincsen, tervben sincs.

Ez az a felesleg a mikrosütő, a ruhaöblitő mellett amire nincs szüksége az emberiségnek.


Ahogy az előttem hozzászólók is irták, idővel elvékonyodnak a textiliák. A legtöbb felső ruházatot bele sem lehet tenni. Sok energiát fogyaszt. Itt Magyarországon annyira fúj a szél, hogy hidegebb időben kint is hamar megszárad.

2023. nov. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
78%

Normális hőszivattyús szárítógép alig fogyaszt valami.

Van rajta egy halom program, meg hozzá egy használati utasítás. Ez az amit nem igen szoktak nézegetni. Mindig a legkényesebb ruhára kell állítani a programot.

Csak a gagyi ruhák mennek össze vagy fakulnak ki...

15 éve használok szárítógépet, mindent abba szárítok még a cipőket is. Van hozzá kiegészítő kacat. Egy kezem meg tudnám számolni hány ruhánk ment össze.

2023. nov. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező, egész életemben azért imádkoztam, hogy valaki találjon fel végre egy vasaló gépet, mert sokat kellett vasalnom és utálom.

Aztán a párom vett egy szárító gépet és eleinte én sem tudtam jól használni.

Amióta rájöttem hogyan kell, azóta kizárólag az ingeket kell vasalnom, meg egy-két kényes ruhadarabot,. Már vannak "vasalós" ágyneműim, rendkívül puhák a törölközőink és mivel vasalást nem kell csinálnom így nem is fogyasztunk több áramot.

Azt tudni kell hogy koptatja - megeszi a ruhákat, mert kifújja belőlük a szálakat. de ez hosszú idő, a legtöbb ruhadarab enélkül sem bír ki több időt.

A mosógépből nem szabad egyből a szárítóba tömködni a teljes mennyiséget, azt meg kell osztani több adagra! nekünk nagy mosógépünk van, 7,5kg-os, ezt 3-szorra szoktam szárítani és csak ritkán rögtön a mosás után. Ha jó az idő akkor kint szárítom vasalás nedvesre, ha rossz, akkor bent a mosógép mellett és közben páraleválasztó megy, mert gondunk van a penésszel. De a sógornőmék egyből szárítják vele a ruháikat, nekik úgy vált be hogy nem is teregetnek soha.

Mivel nem teszek be egyszerre túl sok ruhát, nem is teljesen vizesen, így szépen és gyorsan száradnak, mintha vasalva lennének. Nagyon kevés olyan ruhadarabunk van amit nem szabad szárító gépbe tenni, azok meg simán száradnak vállfára akasztva és ennyi.

2023. nov. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
85%

"Miért olyan nagy szám a szárítógép használata"


Pl, mert most ősszel nem győzöm kirázni a poloskát az erkélyen szárított ruhákból, meg ugye senki nem szereti a füstszagú ruhákat. Ezen felül akinek nincs erkélye, és kicsi a lakása annak szívás kiteregetni benn, a párárról nem is beszélve. Én pl nagyon nem bírtam a tömény öblítőillatot mikor száradtak benn a ruhák.

2023. nov. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
84%

Akar az elsonel, itt Irorszagban kb nem lehet elni nelkule.

Torolkozo programon minden megy bele vallogatas nelkul, kb csontszarazra szarit mindent.

A normalis ruhaknak meg semmi baja, csak a kinai vacakokat teszi tonkre.

2023. nov. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Van néhány cucc, amit nem teszek bele (kötött pulcsik és a férjem galléros pólói), de amúgy miiindent szárítok kb. 5. éve. Egy galléros ment össze, azóta nem teszem a szárítóba és a gyereknek egy-két Pepcos cucca.

Szerintem annyi időt megspórol ez a gép nekem és annyira jó puhàk lesznek tőle a cuccok, hogy ősztől tavaszig folyamatosan használjuk! Én nagyon szeretem és nem vettem észre, hogy elhasználódnának tőle a ruháink. Így is 8-10 évig használunk egy-egy darabot, ezt túlzás nélkül mondom. Ha az csökken 7-re a szárítógép miatt, szerintem még akkor is erősen túlteljesítjük az átlagot.

nov. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!