Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Elfogyott a forrasztóónom és...

Elfogyott a forrasztóónom és kéne majd forrasztanom. Megéri ezt vennem? Hány méter ón van rajta?

Figyelt kérdés
[link]

dec. 19. 14:49
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

A kérdés azoknak szól akik értelmes és hasznos választ adnak.

És esetlleg ilyenjük van/volt és hozzá tudnak szólni.

dec. 19. 14:51
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mire kell. Otthoni barkács, hobbi felhasználásra teljesen jó, és viszonylag jó árban van. Egyébként kb. 8-10 méter van a tekercsen.
dec. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%

Nem csak barkácsra, hanem profi felhasználásra is. Negyed kiló azért nem kevés.

Ami érdekes, hogy ólmos, ami elvileg nem eu-kompatibilis, és sok éve nem forgalmazzák, viszont összehasonlíthatatlanul könnyebb vele dolgozni, és tartósabb is, mint az ólommentes.

dec. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

"hogy ólmos, ami elvileg nem eu-kompatibilis, és sok éve nem forgalmazzák"

Nincs erre vonatkozó szabályozás. Az EU az ólmos forrasz ipari felhasználást (pontosabban az azzal készült késztermékek forgalomba hozatalát) korlátozta, magát a forrasz árusítását nem.

dec. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
4# pedig ha jól tudom korlátozva van, mert rokonom vett on-line, ès felhívták az engedèly, felhasználás kapcsán, ès nem tudta megvenni.
dec. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
4. Nem tudom, én a korábbi, megszokott helyen sok éve nem kapok ólmosat, akkor azt mondták, már nem is lesz, a fenti okok miatt.
dec. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Én legutóbb rézcső forrasztásához vettem gyantamenteset, és ott is beharangozták, hogy nemsokára csak vállalkozók vehetnek, aztán fél évre rá is simán vettem, igaz akkor egy másik boltban, és mikor megemlítettem a korábbi esetet,akkor csak néztek, mert ők ilyenről nem tudtak.
dec. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Itt nem gyantamentesről van szó, azzal szerintem nincs bajuk, meg én amúgyse használok gyantát.
dec. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egyébként az ólmos az károsabb mint az ólommentes?

dec. 19. 20:49
 10/17 A kérdező kommentje:
Vagy semmivel nem károsabb csak egy újabb hülye eus szabvány?
dec. 19. 20:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!