Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Állandó gond nálam hogy nem...

Állandó gond nálam hogy nem tudok rendet tartani. Folyamatos a rumli, pedig takarítok. Van tipped?

Figyelt kérdés

jan. 7. 10:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Dobd ki a lomokat, pakolj mindent szekrényekbe.
jan. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Legyen mindennek helye és mindig oda rakd vissza. És selejtezz! Ami fél-egy évig nem hiányzott, nem hordtad, azt add el vagy ajándékozd el vagy dobd ki.
jan. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, ami rumlis? Szét vannak szórva a dolgaid, vagy vízköves a fürdő? Mire gondolsz?
jan. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Mindenfelé holmik vannak.

Ruhaszárító száradt ruhákkal. Porszívó a valamelyik napi félig kiporszívózásból. Egy cipő, ami nem is jó rám, de drága volt, még tíz éve. Befotóztam és egy eladós helyre feltöltottem pár napja.

Hordott ruhák, összehajtott ruha, ami nem lett eltrakva tegnap.

Megint ruhák, amiket "majd" fotózni terveztem, mert nekem nem kell. Papír a padlón, amit két napja olvastam. Mosatlan minden felületen a konyhában.

Kabát, amit pár napja hordtam egyszer (szekrényből vettem akkor elő).

Ilyenek. Szörnyű leírni is.

Valahol félben hagyott dolgok, vagy olyan ami nem kell, de sajnálom kukába tenni.

jan. 7. 10:38
 5/14 anonim válasza:
64%

Ez tipikusan az a helyzet, amire pusztás csakis szöveges leírásból nem lehet értelmes választ adni.

Látni kellene egy képet.

Amúgy meg nekünk semmi közünk hozzá, mindenki úgy él, ahogy akar.

(Kiskorú, szülőkkel élő nagykorú meg úgy, ahogy a szülei megengedik neki.) m

jan. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%
Ne légy rendetlen
jan. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd félbe a dolgokat. Mindennek legyen helye és használat után pakold vissza oda, ahonnan elővetted. Nagyjából ennyi a titok. Azokat, amik nem kellenek, pedig ki kell dobni. Szokás kérdése.
jan. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
69%

Tehát ezek alapján, saját magadnak okozod a problémádat, és még kis gyerek sincs. Utóbbival ez a helyzet hatványozottan rosszabb lesz.

A legfőbb dolog mindennek fix helye legyen. Ha már nem használod tedd oda vissza. Akkor is tedd vissza a helyére, ha majd később folytatod. Ez egész napra vetítve max + 5-10 perc az életedből.

Lusta vagy! Ez a másik probléma, inkább nyomkodod a telódat, minthogy 15 perc alatt leszednéd a ruha szárítót, és össze hajtva betennéd a helyére a cuccokat.

Meg nagyon jól tudom minden messenger üzenet életbevágóan fontos, a lófütyit az!!! Ha valami igen sürgős/fontos akkor azért felhívnak. pl: anyukádat beviszi a mentő a korházba, úgy, hogy nem volt egyéb kontakt személy, akkor nem viberen ír neked a recepciós/orvos/ápoló, hanem felhív.

jan. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
81%
Hát, az előbb leírtak elpakolása kb kevesebb idő, mint magának a kérdésnek a kiírása volt.
jan. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én is közepesen gyűjtögető és rendkívül rendetlen vagyok - mindig tele lesznek a környezetemben a szabad helyek.

Saját tapasztalat: legyen helye a dolgaidnak ahová el tudod őket gyorsan tenni! Nem kell állandóan rendet csinálni, hanem alakítsd úgy a környezetedet, hogy könnyen el tudd szem elől tenni a dolgaidat és legyen olyan területed amit mindig szép rendben tartasz. Nálunk ilyen a nappali. Ott kevés dolgot tartunk, ellenben a párom a dolgozószobába viszi be a mindenféle cuccait én meg másik szobába hordom be.

Legyenek olyan tárolóid amik kívülről jól néznek ki de gyorsan bele tudod tenni a dolgaidat pl. függönnyel takart polc, szekrény, szép dobozok a polcon amikbe bele tudod dobálni ami épp oda való és benne már nem számít ha nincs rend.

jan. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!