Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan és milyen gyakran...

Hogyan és milyen gyakran takarítod a fürdőt, WC-t? Mennyi ideig tart?

Figyelt kérdés

Nagytakarítani 1-2 havonta szoktam. Olyankor Floraszepttel vagy Domestos-szal dörzsölöm át a mosható felületeket. Utána vizes mikroszálas törlőkendővel letörlöm. A nagytakarítások közt fertőtlenítő kendővel törlöm át a dolgokat.


Van egy olyan érzésem, hogy nem jól csinálom, de ezt láttam otthon és nem tudom hogy lehetne máshogy. Ez kicsit időigényes is így.


Kérlek segítsetek. Igyekszem fejlődni és tanulni.


Köszönöm, ha megosztod a módszered.



jan. 19. 18:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 5 naponta végzek alap takarítást, ami nálam portörlés, porszívózás, és csempéken felmosás.


A fürdőben ott van ezen kívül a WC, fali csempék, kád, meg tükör. Ezeknek a takarítása nincs beütemezve, hanem amikor látom, hogy szükséges. Azért egy, maximum kettő hét alatt megtapad a kosz ezeken a felületeken is, és ha ezt észreveszem, akkor megyek takarítani. A WC-t viszont higiéniai okokból heti egyszer igyekszem átsuvickolni hipoval. A tükör pedig kivétel, azt ritkán szoktam, csak ha látom, hogy foltos. Azt őszintén szólva nem is szoktam minden hónapban.


Egyedül élő huszonéves férfi vagyok, nem egy "profi háziasszony".

jan. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A wc-t minden nap. Csempét havonta-kéthavonta. Ajtókat 2 hetente.
jan. 20. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hetente takarítok mindent.Wc két három naponta.
jan. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hetente szoktam. Fél óra max. Belocsolom a wc-t tisztítóval és ott hagyom. Vízkövet oldok, letörlök mindent, áttörlöm a tükröt, majd kitakarítom a wc-t, belenyomok egy korongot és kész. Kb. 2 hetente szoktam vízkőoldás mellett domestosszal is törölgetni a szanitereket, illetve kisúrolni a kádat.
jan. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szükség szerint, de általában a kádat, mosdót nálunk 1-2 naponta kell, mert irtó sok a szösz, gyerek és háziállat is van. Tükröt, csempéket 2-3 havonta. Wc-t hetente, kb akkor fogy el belőle a wc illatosító, és akkor már azt is megcsinálom. A wc lehúzóra, ülőkére és a csapra szoktam pluszban ferőtlenítő sanytolt fújni 1-2 naponta.
jan. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
jan. 21. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!