Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Találkozott már bárki ezzel?...

Találkozott már bárki ezzel? Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :) Azért ide írom most ezt, mert 26 évem alatt soha nem találkoztam ilyennel, és nagyon érdekel mi lehet a gond. A téma a takarítás, azon belül pedig a wc. Általában hetente 2 vagy akár ,3 alkalommal is csinálok egy nagyon alapos wc takarítást (még ha mást aznap nem is, a wc-re nagyon finnyás vagyok) azonban az utóbbi időben megjelent valami furcsa dolog, amit nem értek. Elkezdett megjelenni a wc-nkben valamilyen fura algás cucc, ami a perem alól jön ki onnan, ahonnan a víz is. Hiába húzom le többször, nem jön le csak ha a wc kefével leszedtem, olyan mintha a vízzel együtt folyna le valami undi zöldes barnás izé. Mi lehet az? Kicsit a szaga is kellemetlen. Pár hónapja élünk csak itt, és az első 1-2 hónapban nem nagyon láttam de előfordult, az utóbbi időben azonban nagyon durva. A vízzel lehet baj? Vagy a tisztán tartással? Mit tehetek ellene?

Köszönöm ha segítetek!! :)



febr. 2. 20:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Alga. Keveset volt hasznalva a vizrendszer, bealgasodott. Hipot onts a viztartalyba, lassan elmulik.
febr. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
WC tartály tetejét kapd le, abban lesz a "meglepetés".
febr. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Salx Narval ***** válasza:
Ha esetleg zárt rendszerű az öblítőtök mint pl nálunk akkor sajna kefével és általános fertőtlenítőkkel tudod tisztítani a perem alatti részt, én meggörbítettem egy toalettkefe fejrészét, hogy jól hozzáférjek . Ha egyszer alaposan kisikáltad és vízkőoldóval is átmentél rajta akkor utána már elég takarításkor ezt a részt is egy mozdulattal átkefélni és rányomni egy kis fertőtlenítőt. WC takarításkor a perem alatti rész tisztítására is figyelni kell, ha tartályos akkor arra is.
febr. 3. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nézzetek bele a WC tartályba. Lehet hogy amúgyis ráfér egy savazás.
febr. 3. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Van az a pont mikor a wc kefe kevés, korábbi elhanyagolások miatt. gumikesztyű, mosogató szivacs, hypós vagy domesztosos víz és így ki tudod takarítani a perem alatt is mindenhol. A wc tartályt érdemes leszerelni kitakarítani, új tömítéssel össze rakni. Meg csak így férsz hozzá a wc csésze víz betápjához, így ott is ki tudod takarítani. kb 1000 ft-ból megvan a tömítés.
febr. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Reggel rögtön megnéztem a tartályt, de rendben van, azt bevallom jóval ritkábban takarítom, de kapott egy alapos tisztítást a költözéskor és azóta is egyszer, szóval nem ott lesz a gond. A perem alatti részt egy kefével szoktam takarítani, direkt arra rendel hajlított fejű kefe, de most még egyszer alaposan átmentem a wc ÖSSZES részén. Öntöttem hipót is bele, és pár óráig a tartály és a csésze is ázott. De tény, hogy előttünk évekig egy pakisztán pár élt itt (semmi rasszista hozzáállásunk nem volt) de brutál mocskot hagytak itt, szóval nem lennék meglepve ha a rendszeres karbantartások és hasonlók is elmaradtak volna.

Köszönöm a válaszokat, sokat segítettek :) Szép hétvégét!

febr. 3. 13:33
 7/7 anonim ***** válasza:
Vízkő lesz az. Vegyél vízkőoldót, áztass be vele egy rongyot, tapaszd rá a perem alatti részre és hagyd rajta pár óráig. Ha csak rálocsolod, az nem lesz elég, mert lefolyik. Utána alaposan kisikálod.
febr. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!