Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Minél hidegebb az idő, annál...

Minél hidegebb az idő, annál jobban penészedik a szobám, mitől lehet?

Figyelt kérdés
Csak az a fal ahol nincs radiátor, de ott nagyon csúnya, már folyik a víz a falon. Mit tehetek ellene, nagyon zavar?!
2009. jan. 4. 12:21
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Nem merem elhívni a barátaimat, mert érezhető a szaga, és már tényleg nem tudom mit tegyek. 5 éve kezdődött a penészedés, mikor kicseréltük a nyílászárókat. A szigetelés megoldás lenne?
2009. jan. 4. 12:25
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
A penész a nyirkos, hűvösebb helyeket szereti. Ahogy írtad mindkettő adott nálatok. Nálunk is van penész az egyik sarokban, csak nekünk ott van előtte a szekrény. A szigetelés megoldhatja a problémát, valamint a jó fűtés is. Egyébként meg le lehet mosni.
2009. jan. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%
Külső szigetelés segíthetne de ahoz hogy teljesen eltünjön a penész és ne jöjjön elő többé ajánlatos lenne az egész vakolatot leverni és újra vakolni.Ideiglenes megoldás lehet penészölő szerrel lemosni vagy esetleg hypóval(ha nem szines a fal,mert foltos maradhat)de ez is csak pár hét megoldást jelent.Ugyan ebben a cipőben jártunk mi is és nállunk ez segített.
2009. jan. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%
n is ezzel közködök nekem sajnos penészedik is a fal én vetem ceresid pára elszívott minden helységbe 1-et folyamatosan szellőztetek és a penész foltokat tömény domestosal fújom. De már elegem van hogy minden télen ez van úgy hogy ez az utolsó telünk itt és költőzünk üdv Ildikó
2009. jan. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
ez lemaradt érdemes átolvasni hátha ez segit [link]
2009. jan. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%
A mi házunk is penészesedett, de aztán nyílászárókat cseréltünk, és hőszigeteltünk, valamit klórmeszes mésszel kimeszeltünk. Persze minden nap legalább egyszer szellőztetünk, és már sehol nincs penész.
2009. jan. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

A tul jo nyilaszarok miatt gyakorlatilag nincs semmi legmozgas, es a legzes, es egyeb parasito tevekenysegek miatt megno a levego paratartalma. A para a hideg feluleteken lecsapodik, es kesz a penesz.

Szoval paramentesito, szelloztetes, a fal szigetelese.

2009. jan. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
88%
Mert minél hidegebb az idő, annál kevésbé hajlamos az ember hosszabb időre nyitva hagyni az ablakokat. A téli szellőztetést sokan letudják 1-2 perc alatt. Ha nincs megfelelő szellőzés, megnő a helyiség páratartalma, és ha nincs nagyon magasra állítva a fűtés, akkor bizony lecsapódik, és penészedést okoz.
2009. jan. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a sok hasznos választ.
2009. jan. 4. 16:39
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ugyan ez volt a probláma.Hipóval átmostuk a falat, kifestettünk trilakk effekt festékkel most télen, nem csepeg, nincs tőle festék szag a lakásban, 3 óra alatt kész lett, s nem lehet elrontani, mert a lényeg hogy foltos legyen, s ceresit pára stoppot tettünk a helyiségbe, azóta semmi gond. 15 ezer forintból megvan.
2009. jan. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!