Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A mosogatógépben poharaimon...

A mosogatógépben poharaimon sokszor megmarad a szerintem só maradványok és van, hogy sokszor az összeset el kell öblítenem külön, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Az alsó szinten nem a tányérakon stb., de felül a poharakon, inkább a mélyebb üvegpoharak alján ott marad a só... Finisht használok mindenből, amivel meg is vagyok elégedve. Mindig akkor rakok bele egy kicsit, mikor kiírja a gép, de mostanában inkább akkor se nagyon. Olyankor ha kifogy nincs ilyen. Az első egy évben nem tapasztaltam ilyet. Mindenféle mozdítható helyet áttakarítottam.


Szerintem az adagolóval lehet gond. Só, cukor szerű anyag és szerintem az.


febr. 6. 20:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
mosószer
febr. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Mosószer a poharaknál? Talán mosogatoszer vagy esetemben mosogatótabletta, de nem az a gond, a só szerintem.
febr. 6. 22:14
 3/15 anonim ***** válasza:
0%

Szerinted a mosogatótablettában mi van, ha nem mosogatószer? a mosogatógép pár liter vizet használ, azzal nem lehet tisztára öblíteni az edényeket még akkor sem, ha amúgy nincsenek eltömődve a fúvókák.

Vannak az ipari mosogatógépek, amik gőzzel és rendes mennyiségű öblítővízzel dolgoznak. Meg vannak ezek a háztartási energiatakarékos vackok, amik csak összemosogatószerezik az edényeket meg a poharakat, aztán rászárítják.

febr. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Dehogy só vagy cukor, a mosogatószer. Nem tudom milyen a mosogatógéped, de felejtsd el az "Eco" meg ilyesmi üzemmódot, állítsd a legkevésbé takarékos, leghosszabb programra.
febr. 7. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Hát pedig ilyen kristályos cucc, mint a só tapad rá a poharakra. Aut az utolsó fázisban adja hozzá, vagy sokat adagol. Tablettát ha feloldod vízben egy habzó víz lesz, nincsenek benne kristályok. Felőlem mondj, amit akarsz.
febr. 7. 07:54
 6/15 A kérdező kommentje:
Ez rövid program, lehet nem öblíti el teljesen így, vagy kellene egy plusz öblítést rányomni.
febr. 7. 07:56
 7/15 anonim ***** válasza:

Hát akkor hiába kérdezed meg itt ha tudod hogy só.

De nagy valószínűséggel a mosogatószer dzárad rá.

febr. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"Mindig akkor rakok bele egy kicsit, mikor kiírja a gép, de mostanában inkább akkor se nagyon."

De mit raksz vagy nem raksz bele? Vízlágyító sót? Azt ha jelzi, hogy kifogyott, akkor rakni kell bele és nem kicsit, hanem tele. A vízlágyító sót, ahová beöntöd, abban áll a víz, abba addig kell önteni a vízlágyító sót, amíg az ki nem lökte belőle szinte az összes vizet, közel tele kell tölteni! Nem értem... ez mind le van írva a használati utasításban. Azt elkell olvasni, azé' van.

Továbbá egyes gépeknél bekell állítani a vízkeménységet is. Az is le van írva a használati utasításban, hogy miként kell beállítani, ha igényli ezt a gép. Neten megtudod nézni, a te régiódban milyen kemény a víz.

Ha nem teszel bele vízlágyító sót, vagy csak keveset teszel, akkor a mosogatógépben lévő vízlágyító berendezést (kationgyantás szűrő) nem tudja regenerálni a gép és ennek okán nem lágy vízzel mosogat és ennek okán a vízkő kiülhet a poharakra, étkészletre stb.

Sóból jó a Finish, mosogatógép kapszulából a Jar-t (mindegy, hogy original vagy platinum) merem ajánlani, a Finishel volt bajunk nekünk is.

febr. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Jár platinum nekem bevált, a finishtől nekem is fontosak voltak a poharak, meg a teflonos felületek is
febr. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Igen, sót. De lehet nem ártana plusz öblítést nyomni rá. Szerintem az a cukor, kristyálszerű anyag a só rakódhat rá a poharakra. A mosogatógéptabletta nem kristályos, az habzik, maximum foltot hagyna rajta, nem egy só szerű kristályos anyagot. Oldottam fel vízben kaoszulát, tudom, milyen. Nem tudom mi a hihetetlen benne. Pláne ha raksz is a gépbe, nekem azon nem lehet beállítani semmit, ha kiírja rakok bele és ameddig nem világít a lámpa, addig nem. De arra gondoltam, hogy lehet sokat adagol, vagy a gép nem öblíti el rendesen fent a poharakat. Az elején nem csinált így, akkor is ugyanezeket használtam.

De amúgy megpróbálom a Jarosat, hátha jobb. Bár a Finishel sincsen problémám, először azt adtak hozzá és azóta azt veszem.

febr. 7. 11:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!