Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Érdemes olyanok miatt venni...

Érdemes olyanok miatt venni pl mosogatógépet mert sz.r a ház, vagy hogyan kéne élni?

Figyelt kérdés

Állandóan elromlik a konyhai csap, vagy vízkövesedik vagy belül repedt,a drágán fizetett szerelők vagy az aktuális barátom soha nem cserélik ki az egést csapot csak javítgatják ami azt eredmenyezi hogy kb 1 honap mupva megint nem lehet mosogatni vele.

Albèrlet,a karbantartási költségek rám vannak tolva, tehát mégcsak nem is az en házam.


Aztán a másik amiért bent kell a szobában teregetnem es sokat mosok a ruhákból állandóan száll az a ruhamikroszösz beeszi magát a szekrény tetejére polcokra ágy alá, valójában állandoan tele vagyok szállingózó porcicákkal ugyanez a fürdőben is, hogy nem győzök még csempéket is állandoan portalanitani es soha nincs vége.


Gondolkodom mosogatógépen, robotporszívón,és mivel a sütő se jó pl szendvicsre ez miatt grill vagy szendvicssütőn, amiért nyikorog az ágy és esnek ki az alkatrészei csavarok meg ezek ez miatt új ágyakon is, valamint a szőnyeget mivek nem rázhatom ki a nyomorult alsoszomszed miatt a porszivo meg csak látszatra tisztít ahhoz meg takarítógép is kellene.


Aztán amiért a gáztuzhely körül fal van ami nem mosható, csempézésen is agyalok.


Vagy pl akkor is sötét a lakás ha fel van kapcsolva a mennyezeti lampa mert alig van fénye az is sárga csak es csaknközépen van egy. Ez miatt állolámpákkal vagy nem tudom hogy de több fényerőt kéne valahogy elérnem mert igy olyan mint vmi kamrában lakni.


Ez mellett nyáron katlan van tehát légkondi is kéne ide.


De ezek összesen irdatlan költségek lennének nekem, az en fizetesemhez képest, es nem is kéne semmi, ha maga a lakás nem lenne ilyen.

Ha állandoan jo lenne a csap, ha nem a szobában kéne teregetni, es nem úsznék mindennap porcicában takarítás után is már másnaptól, a szellőzőnyílások magasan amit el se érek is tiszta retek mindig, ha ki lehetne porolni rázni szabadtéren a szőnyeget, ha nyáron hűvös lenne, igazábol maga a lakás valahogy vonzza a bajt, hogy minden elromlik, a szennyet, külalakra is ronda, a nyári kín is a lakás miatt van.



De ez olcsó albérlet.


Most vagy gépekre ruházok be vagy vegyek ki vmit dupla tripla ennyiért? Ami mellett esélyem se lenne gyűjteni sem?


Nem akarok szenvedve élni hogy mosogatni se lehet ebben a sz.rban.



#100 ezres gépek
jan. 27. 12:29
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
77%
Érdemes. Könnyítsd az életed, amennyire csak lehet, mert később még nehezebb lesz.
jan. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Jobban belegondolva itt még egy mosogatógépet se tudnának hova bekötni mert nem férne a konyhába vagy ki kéne venni egy szekrényt de akkor meg hol tárolom a lábasokat.

Aztan ha elmennék innen ki kéne venni a mosogatót, szekrényt vissza, de ez vmi beépitett sz.r.tehat a szekrény egyben van a mosogató csappal.


Már idegileg kicsinál a lakás.

jan. 27. 12:51
 3/25 anonim ***** válasza:
80%

Vagy az igényeidből kell lejjebb adni, és több pénzed marad, vagy fordítva.

Ami fontos, azzal foglalkoznék, ami nem, azt elengedném.

A csapot pl ki kell cserélni, de nehéz elképzelni annyi porcicát, amiről írsz. A porszívóba -hacsak nem ősrégi- elég egy porzsákcsere és rendesebben tisztít, mintha kirázod a szőnyeget.

Gépeket/bútort akarsz beszerezni, miközben nincs saját lakásod. Mihez kezdesz, ha el kell menned onnan, és az új helyen lesznek ezek? (A grillsütő jó ötlet, a többi kérdéses) Albérletbe te akarsz klímát szereltetni? Ez olyan, mint szamáron a bársonynyereg! 🤣 Egy toronyventilátor is kellemes tud lenni a hőségben. Spórolj inkább, hogy mielőbb saját lakásba költözhess, vagy vegyél ki egy igényeidnek megfelelő albit.

jan. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

De 100 ezres porszivo az lehet rendesen tisztit de én a 20-50 ezressel befürödtem. Ennél még is jobban kiszívnám szivószállal is a sarokból a port. Tehat arra is be kell ruhazni akkor. De már olyan szőnyegeket kezdtem venni ami moshato mosogépben de szaradás után is porosak. Smán ki lehetne rázni órákig. A mosogep se tisztitja ki.


Igenyekbol lejjebb adni? Hallod olyan irdatlan magas igényeim vannak mint pl hogy el tudjak mosogatni! Vagy ne kamra fényben kelljen élnem. Es ne kapjak nyáron hőgutát hogy még az utcán 50 fokban is jobb kint lenni, mint az üvegházi hatásban "otthon".


Gondolkodom másik albikon de a magas árak miatt es a kockazat miatt hogy bármikor kitehetnek hát nem tidom. Ez hosszu távu lakás, akár itt meg is halhatok 100 éves koromig is élhetek benne. Habar igy rövidül az élettartamom is.

jan. 27. 13:09
 5/25 A kérdező kommentje:
*még én is jobban
jan. 27. 13:09
 6/25 anonim ***** válasza:
74%

Nyugodj meg! Ha tényleg olyan szörnyű a lakás menj máshová. Nézd át a porszívó használati utasítását, lehet, hogy valamit rosszul csinálsz, azért nem szív. Az enyém 20 körül volt, mégis rendesen dolgozik. Nyáron pedig elrakom a szőnyegeket, mert úgy hűvösebb a lakás Takarítani is könnyebb, akkor porszívó sem kell, összesöprők, feltörlöm. Egy LED fénysor a konyhapult fölé /a felső sor aljára/ nem kerül sokba, a hangulatodon viszont sokat javítana. A csapot ki kell cserélni, nem dühöngeni miatta. Viszont lakásfelújítást albérletbe nem érdemes csinálni -legfeljebb. ha lelakhatod az árát.

De hiába írok akármit, ha utálsz ott lakni, azon nem tudok segíteni.

jan. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Én azonnal húznék onnan. Vidéken vannak olcsó albérletek normális áron, igaz akkor ingázni kell, de azt meg a munkáltató állja nagyrészt.
jan. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Fürdőben a csempén por?

Te vagy pincében laksz, vagy valami extra tisztaság mániás vagy.

Minden háztartási eszköz a te segítségedre van, és viszed tovább, ha költözöl.

jan. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

A porszívónál, mikor veszel olvasd el a véleményeket, ha jót veszel, tényleg 20-30 ezerből kijön és tud takarítani az bárhova költözöl egy jó befektetés és tudod vinni.


A szőnyegeket mosd mosodában, ne a te mosógéped menjen tönkre.


A csapot egyszer egybe cseréld ki. Tudom, mi is évekig szívtunk eggyel, végül valami 30.000-ért vettünk egy régi csapot, lecseréltük és megváltás érzése van.


A lámpába tudsz venni jobb égőt, amit ha felkapcsolod, akkor világít, én megnézném azt is és kitakarítanám a lámpabúrát.


A szellőzőaknát le kéne csavarozni valakinek, aki feléri, venni bele új betétet ilyen 3000 forint körül és úgy visszarakni.


A ruhamikroszöszt nem értem, pedig mi is bent teregetünk, soha nem láttam még mikroszöszt (vagy megszoktam), nem zsepit hagysz benn valamelyik zsebedben? Van ilyen szösztelenítő kendő, ha tényleg az a gond, vegyél olyat mosáshoz.

jan. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

kamra fény: LED lámpa a megoldás...1500 lumenes már nappali fény, és csak 8 Watt.

ha van pasid, akkor csereld le egy életrevalóval.

jan. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!