Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Alulról víz-szigeteletlen...

Alulról víz-szigeteletlen kádárkockában lakom. A kövezet penészmentesítése céljából jó megoldás lehet ha pl. ágyak alatt is felmosok hipós vízzel?

Figyelt kérdés
febr. 20. 06:57
 1/8 A kérdező kommentje:

Például a heverő alatt, ahol kevésbé levegőzik a kövezet, kifehéredett színű... Nem olyan mint ha ahol járkálunk illetve ha nem is járunk de levegőzik...

Gondolom az a fehérség ha valamiféle penész dolog lehet....

febr. 20. 06:59
 2/8 anonim ***** válasza:
Az nem penèsz, hanem sókicsapódás. A nedvessèg kihozza az oldott ásvànyanyagokat. A penèsz fekete.
febr. 20. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Van fehér penész is, nem csak fekete.


A hipó meg egyéb cuccok kinyírják a penészt, erre jók, de idővel újra vissza fog jönni.

febr. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!
febr. 20. 09:07
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor lehet hogy mégis csak penész? Jó pár évvel ezelőtt műpadlóval borítottam le az egészet.... Aztán később felszedtem mert már nem emlékszem de szerintem valami szaga lehetett úgy mint hogy penész... És akkor az egész műpadló alatt kifehéredett.
febr. 20. 09:09
 6/8 anonim ***** válasza:
A hipó jó penész ellen, de ez csak tüneti kezelés.
febr. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A penész élőlény, ami szerves anyagokat bont le. Szóval kövön nincs penész, maximum a poron, ami a kövön kiülepszik, szóval elég simán felmosni, hogy ne legyen por. Ártani persze nem árt a hipó se.

Falon mészfestéken nem él meg, a diszperzióson igen, mert az ehető neki, ahogy a tapátaragasztó meg a tapéta is.

febr. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
febr. 20. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!