Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyire elviselhetetlen...

Mennyire elviselhetetlen nyáron a hőség a 60-as, 70-es években épült, szigeteletlen, lapostetős, tégla társasházakban?

Figyelt kérdés

Azokra gondolok itt, amiknek a teteje valami fekete, kátránypapír vagy valami hasonló szigeteléssel van ellátva. Pl ebben a hirdetésben jól látható a külső fotón, ami a környező házakra néz: [link]

Nem tudom, merjek -e ilyen tásasházban legfelső emeleti lakást venni, beázás jellemző -e, nyáron szauna van -e bennük, milyen hátrányai lehetnek még, ilyen tapasztalatokra lennék kíváncsi.



2023. jún. 14. 23:38
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy mindenképp legfelső emeleti lakást akarok venni, hogy ne zajongjanak a fejem fölött. Abban az árkategóriában amiben gondolkodom a lakások 80-90 százaléka ilyen lapostetős tásasházban van a városban. Jobb lenne olyan, ami sátortetős, szóval padlástér van a tetején a legfelső lakás fölött, de nagyon kevés ilyet látok meghirdetve amióta figyelgetem a neten.
2023. jún. 14. 23:46
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

Szüleim pont ilyenben laknak, csak nem a legfelsőn.

Most szereltettek klímát.

Sokat számít az ablakok tájolása. Náluk az összes ablak egy irányba néz, majdnem délre. A mellettük levő lakásban pl. van egy erkély dél felé, ami a nagyszobára nézve azt eredményezi, hogy nem tud olyan erős szögben besütni a Nap (mintha egy széles eresz lenne előtte). A másik szoba meg északi fekvésű, és azokat egybe is lehet nyitni, tehát az északi széllel át lehet szellőztetni a két szobát. Ez pl. szüleimnél nem lehetséges. És ezek baromi sokat számítanak. Egy hűvös, enyhén szeles éjszaka már újra napokra elviselhetővé teszi a hőmérsékletet a szobákban.

De a legfelső szint az kemény lehet. Bizony oda fog tűzni a Nap és melegíteni fog.

Mindenképp kérdezd meg a kiszemelt ház közös képviselőjétől, milyen feltételekkel szerelhetsz oda klímát. Aztán első nyár után eldöntöd, csináltatsz-e.

Beázás normális házban nincs. A ház pedig akkor normális állapotú, ha a benne lakók azok. Akik minden felújítást, kisebb javítást elleneznek, mert pénzbe kerül, azoknak körmére ég minden, és ott valóban lehetnek beázások.

2023. jún. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A lapostetőt egész nap telibe tűzi a napocska, jól át is melegíti, este meg nyomja ki magából a tető, befele és kifele is. Társasházaknál azert ha nem fordítanak elég gondot rá, beázás is előfordul.
2023. jún. 15. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

kegyetlen, anyósomék ilyenben laknak a felső szinten, ahhoz képest nálunk a panelban "hűvös" van. náluk simán 30-35 fok felett van bent a nyári kánikulában, de éjszaka is.

Csak a felső szinti lakások ilyen durvák.

2023. jún. 15. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%
*30-35 fok között
2023. jún. 15. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Legyen legkondi. Rokonom lakik ilyenben. Jo meleg van telen is. Mar tavasszal is.


Itt a legkondi nem luxus,hanem letszukseglet.

2023. jún. 15. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
66%
Bocsi 1-es félrenyomtam a hasznos válasodat nem hasznosra :-(
2023. jún. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
2. emelet, keleti ablakok, kánikulában 29-30 fok. Legfelül vagy déli ablakokkal biztos melegebb van.
2023. jún. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
94%
Én kb. 12 évig laktam ilyen legfelső emeleti lakásban (lapostetős), nyaranta volt, hogy napközben ment viszonylag többet - pár órát - a légkondi, biztos, hogy kell, de egyáltalán nem elviselhetetlen. Beázás meg 12 év alatt 1x volt, kb 30 cm átmérőjű foltot kellett lefesteni, társasház biztosítás fizette, szóval semmi gond nem volt (ez vmi általánosan elterjedt rémkép, hogy minden zárószinti lakásba ömlik be az esővíz, ha esik, vagy mi ...?). A felső szomszédtól való megszabadulás nekem is megért volna ettől sokkal több - vélt v valós - hátrányt is :)
2023. jún. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
elviselhetetlen a hoseg. ilyen hazban nottem fel, nem volt klima es szenvedtem nyaron mindig
2023. jún. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!