Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Üzemi zsíroldós tisztítás...

Üzemi zsíroldós tisztítás után fehéres foltok maradtak a sütőben. El lehet ezt távolítani valamivel vagy ez már megmarta a zománcot?

Figyelt kérdés
1:3 arányban lett bekerve, az üzlet tanácsa szerint felmelegítettem a sütőt és utána tisztítottam le a rászáradt zsíroldót. Szépen lehozott mindent, viszont foltok maradtak a fekete zománcon. Ez menthetetlen már vagy le lehet szedni valamivel? Vízkőoldót próbáltam semmi se történt.
febr. 21. 12:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Talán ráègett a vegyszer, vagy felcsiszoltad a zománcot róla.

Vízkőoldózni fölös. Vagy lejön mondjuk dörzsi szivacs+mosogatószer, vagy passz.

febr. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Menthetetlen. Az üzemi zsíroldó nem háztartási sütőkbe való. Valószínű megmarta a szer, plusz még biztos valami jó dörzsis szivaccsal, esetleg fémsúrolóval meg is karcoltad.
febr. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A legszebb az egészben, hogy hidegen gond nélkül tudtam használni, és szépen le lehetett törölni a felületet. De megírtam a véleményemben, hogy ez a módszer nem hozza le a többször odaégett elfeketedett zsírfoltokat. Erre az ügyfélszolgálat embere tanácsolta, hogy 150 fokon elő kell melegíteni a sütőt, befújni majd ha kihűlt le kell törölni. Én barom megcsináltam, és ez lett az eredménye. Saját magamat is okolom, hogy megbíztam benne. Mert gondoltam egy tisztítószer kereskedő csak nem hülye ahhoz amit árul, és youtobon is reklámozza (brillance). Küldött képeket is, hogy ő így csinálja...
febr. 24. 14:33
 4/7 A kérdező kommentje:
Ingyen is bérmentve küldött vízkőoldót és súrolószert de semmit se ért. Szerintem tudja, hogy hibázott de beismerni már nem akarja.
febr. 24. 14:35
 5/7 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy megsül benne bármi akkor is, ha foltos.
febr. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi ezzel megnyugtattál. Végülis 1 éve vettem majdnem 200 ezerért, de jó érzés tudni hogy a szétmart zománcú sütőben is elkészülnek az ételek...
febr. 24. 19:06
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha olyan drága volt, nem azt kellett volna megkérdezned, hogy hogyan, mivel tisztítsd, aki a tisztítószert árulta, hanem azt, aki garanciával eladta...
febr. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!