Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosógép tisztítás?

Mosógép tisztítás?

Figyelt kérdés

1 éves mosógépről lenne szó.

Gondoltam kipucolom, nyomattam bele szódabikarbónát, ecetet, meg minden, végigment egy 60 fokos programmal.

Látszólag csillivilli lett. Majd nekiálltam mosni, és barna pacákat hagy a ruhákon.

Még egyszer kisikáltam, dobtam bele citromot is, majd másnap ment egy 3 órás 90 fokos menetet, trisóval.

Na, ezután olyat retkes lett a dob, az üveg, meg minden hogy még... Akkor újabb kör, ecettel.

A gumi elől tiszta, de ha elhúzom alatta/mögötte tiszta barna takony.

Most megint megy egy trisós 3 órás kört, de látom, hogy megint előhozott egy csomó koszt...

Lesz ebből normális tiszta? Lassan nem ártana ruhát mosnom. Valami ennél is hatásosabb trükk? Vagy folytassam amíg, nem lesz tiszta?


márc. 20. 19:44
 1/8 Jól van ez így? válasza:
75%
Próbálj meg egy üres gyors mosást, mosószerrel és öblítővel. Azután meg indíts egy centrifugálást+öblítést üresen.
márc. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%
Mondjuk vehetnél mosógéphez való tisztítószert és nem ilyen "házi praktikákkal" kellene bohóckodnod.
márc. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Milyen ès mennyi mosószert használsz? Vagy öblítöt raksz bele sokat?
márc. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ezek mind üres mosások voltak, takarító jelleggel.

Elvileg ezek a leghatásosabbak.

Vettem bele rendes mosógép tisztítót is, holnap az jön.

Egyébként normál öblítőt, mosógélt használtam, átlag mennyiségeket.

márc. 20. 21:04
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Jó a trisó, erősen lúgos, jól oldja a szennyeződèst. A mosógèpedbe sok van, ezèrt mèg kell pár tisztítás.

Az ecet vízkőoldó, ès a savak is.


Ennyi lerakódást a sok mosószer ès öblítőmaradèk okoz.

Ha felültöltősöd van, a felső műanyag rèsz levehető, utána jobban hozzáfèrni a gumihoz.

márc. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Salx Narval ***** válasza:
100%
Hát ez a sok trutyi mind a gépedben rakódott le 1 év alatt örülj, hogy feloldódtak és most kimosódik minden kosz és mosószermaradvány. A trisó úgy lágyítja a vizet, hogy közben a sók kicsapódnak és üledéket képeznek, nem a legjobb választás mosógép tisztításhoz ha gyorsan szeretnél végezni mert többször kell öblíteni utána különben ez a csapadék a gépben maradhat. Ha gyakrabban tisztítod valószínűleg hamarabb kitisztul majd. Jók a házi szerek de ha van spec mosógéptisztítód akkor előbb utóbb eredménye is lesz.
márc. 21. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Elég extrém kemény és vízköves nálunk a víz, eszi rendesen a többi gépet is. De akkor tanulunk az esetből. Kösz a válaszokat
márc. 21. 07:41
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor még csináld meg párszor jobb a 60-80 fokos program.
márc. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!