Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » 4 köbméter vastag bükkfa...

4 köbméter vastag bükkfa kézifűrésszel kb. hány óra?

Figyelt kérdés
ápr. 5. 17:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Passz, de naponta a napi adagot már toltam le kézi fűrésszel egy tél alatt 3erdei köbmétert feldolgoztam kézzel.
ápr. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Elmész szépen szobafestő mellé takarítani, napi 10 ezret kapsz érte. 3 nap alatt keresel annyit, amennyiért eljön a helyi fűrészes ember és összevágja neked pár óra alatt. Ennek ez a módja.
ápr. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

2.: Ki az a hülye, aki egy szobafestőnek csicskázik napi 10 ezerért?


Egyébként tavaly emlékeim szerint kb. 2 óra alatt összevágták a 4 köbméter fát. Nem tervezem a fűrészelést, csak kíváncsi vagyok, hogy mennyi idő. Mert ugye a láncfűrész kb. 20-szor erősebb, de a lánc jóval vastagabb, kevésbé hatékony, így olyan max. 20 órának kellene lennie. De van egy olyan sejtésem, hogy a valóságban ez tényleg hónapos meló.

ápr. 5. 23:00
 4/12 anonim ***** válasza:

Sok függ azon, milyen kézi fűrész, és hogy tudsz e helyes technikával fűrészelni, valamint erőd van e hozzá…

Egy 20cm vastag akác törzset a fa keretes fűrészemmel, kb 2-3 perc alatt átvágok, de 3-4 szelet után már nincs kedvem többhöz… de ha bátyámmal beleállunk a kétszemélyes nagy fűrésszel, amit felújítottunk, megéleztünk, azzal kb 4-5húzás egy ugyan ilyen, és max 20másodperc, erő nem kell hozzá sok, pláne ha bele tudod adni a testsúlyod a lendületbe, azt akár órákig tudnánk csinálni, ha valaki eteti a bakot alattunk.

ápr. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
De pl egy rókafarkúval neki se állnék
ápr. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

4.: Értem. Hasznos válasz, érdekes volt, köszi!

És úgy tippre a 4 köbméter hány óra alatt lenne meg kb., ha a bátyáddal csináljátok a nagy fűrésszel, és valaki eteti a bakot?


Arra is kíváncsi lennék, ha esetleg van tapasztalatod, hogy egy nagy fát kivágni mennyi idő? Azt baltával csinálták régen, vagy inkább fűrésszel? Csak érdekel, hogy a régi időkben ez mennyire volt hatalmas munka.

ápr. 6. 00:23
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ha 20-25cm átmérőnél nagyobb nem nagyon van, nem csomós nagyon akkor mi kályhaméretre szerintem ha nagyon rákattanunk 2-3óránál nem lehet több pihenőkkel együtt.
ápr. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

7.: Hát ez azért vastagabb jóval. 19 db rönk van összesen, 4 köbméter ugye. Ha tegyük fel valaki felteszi a bakra, ez mennyi idő lenne kb.?


Amúgy jön a fűrészes nemsokára, csak kíváncsiságból kérdezem.

ápr. 7. 16:02
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát ez az ősrégi kétszemélyes, asztalos létemre nem tudom a nevét fűrész amit felújítottunk, nagyobb forgácsot választ le, mibt egy láncfűrész, néhány húzással áttér a fán, és erő alig kell hozzá, ha már megvan a technika, sokkal több időbe nem telik, ha vastagabb a fa, csak több pihenő kell, mert azért görcsbe fud állni az ember hátizma, ha nibcs hozzászokva. Poénból szoktunk csak vágni vele, edzés jelleggel.
ápr. 8. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A köbméter egyébként nem vastagság, nem figyeltél az iskolában? Vagy nyelvtan órán nem figyeltél, hogy hova kell vesszőt tenni?
ápr. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!