Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Van hasított fám berakva...

Van hasított fám berakva szépen fal mellé, mennyi lehet mennyiségre? Lemértem,2x2x2 métert tesz ki. Ez pontosan hány köbméter tiszta fát jelent?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 4. 18:11
 1/6 anonim ***** válasza:

" hasított fám berakva szépen fal mellé,"


Valami nem stimmel. Mondjuk 2m hosszan,2m magasan.

De mennyi a szélessége a fának 2M ?

2013. ápr. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
24%
eltaláltad 1-es 2m. de ha jól megnézed, 2x2x2m a rakat fa mérete. de a hasítottat már mázsára mérik, ami a nedvességtartalomtól is függ. erdei m3-be a rönkfát mérik.
2013. ápr. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A hasított tüzelőt már rendes köbméterben mérik, mert sokkal szorosabban lehet rakni. Ugye a rönkfa térkitöltési tényezője nem olyan jó. Gyakorlatilag ezt kompenzálná az erdei köbméter.
2013. ápr. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok.Én a kérdés alapján erre gondoltam.


[link]

2013. ápr. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#3, én is így gondoltam... De nézd meg ezt a két képet:


Hasított:

[link]


Rönk:

[link]


Egy kis játék a képekkel photoshopban, és máris világosan látod, hogy a hasítottban arányaiban 2x annyi a levegő a fához képest, mint a méterfánál...


Engem is meglepett...

2013. ápr. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Attól is függ, menyire rakják szorosan. Ráadásul itt a rönkfa vegyesen van rakva gallyfával. Az ugye kitölti a nagy réseket, de ha csak rönkfát veszel, akkor azért jóval több üreg van benne. Körülbelül igaz lesz. Viszont abban igazad van, hogy gyakorlatban valamivel több. kb 12m3-nél már egy m3 lehet írni a javára a rönkfának. Viszont azt kuglizni is kell. meg hasogatni.


Mondjuk egyszer vettem hasogatottat, ugyanúgy kellett még hasogatni rajta, de tény hogy jóval kevesebbet. Ott derült ki, hogy a 12 erdei m3 kb 13m3 lesz. (Sose mértem előtte)


De még m3-e is jobban megéri venni, mint mázsára. Szomszédom évek óta mázsára veszi, fele annyi fát, ugyanannyi pénzért.

2013. ápr. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!