Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Az működhet ha 95 fokon...

Az működhet ha 95 fokon kimosom a nagy ruháimat?

Figyelt kérdés
Nemrég lefogytam, és most van egy csomó 1-2 mérettel nagyobb ruhám, főként farmerem. Ha kimosom őket 95 fokon, lehetséges hogy összemennek, vagy ez nagyon hülye ötlet? :) Életemben nem használtam még ilyen programot, fogalmam sincs mi lesz a hatása.
ápr. 14. 08:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Műszálas anyag mérete kiszámíthatatlanul változhat, gyapjú anyag hordhatatlanul kicsire zsugorodhat, inkább ne kísérletezz.
ápr. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyennel már én is próbálkoztam, de nem jött be. Valamennyire összement a ruha, de nem eléggé, volt olyan darab is amelyiknek a hossza változott, de ugyanolyan bő maradt. Egyes darabok pedig rondán kifakultak, megkoptak.
ápr. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
10%
Olyan melegben nem is lehet mosni.
ápr. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Vesztenivalóm nincs, végülis már úgysem tudom hordani őket, és nem tervezek visszahízni beléjük. :)
ápr. 14. 09:30
 5/10 anonim ***** válasza:
Kipróbáltam, nekem sem jött be. Ugyanakkora maradt a nadrág, csak merevebb lett az anyaga.
ápr. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha van némi műszál benne minimálisat megy össze.

Pamuttal működhet csak ott meg a színe bánja.

ápr. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Farmerre milyen hatással lehet?
ápr. 14. 10:13
 8/10 anonim ***** válasza:

#7 Az a gond, hogy ezek varrott termékek, vagyis ha össze is megy valamennyit a varrás mellett ez torzulni fog, hullámos lesz.

Megpróbálhatod ha amúgy is kidobnád, nincs vesztenivalód.

De javaslom, hogy ne pazarold az energiát! Tegyél fel egy lábosba vizet forrni és amikor forr már akkor áztasd bele a farmeredet és főzd egy kis ideig - pár perc, hogy még ne forrjon újra, vagy csak hagyd állni benne további melegítés nélkül. Aztán kiveszed és megszárítod. Gondolom amúgy is tiszta a nadrág csak a forróvíz kell neked nem a mosás része.

Sokkal gyorsabban és kevesebb energiát használva ki tudod próbálni és most elég meleg van ahhoz, hogy megszáradjon úgy is hogy csak kicsavarod vagy kicsöpög a kádba. Persze ha van sima centrifuga program a gépeden abba is beteheted.

Egy 90°C-os mosás majdnem 2 óráig tart, felesleges ha csak azt szeretnéd, hogy a forró víz összezsugorítsa.

Amúgy gratulálok a fogyáshoz!

ápr. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ami tényleg összemegy az nagyon ronda lesz. Megvastagodik az anyag és hullámos lesz, se nem szép, se nem kényelmes.
ápr. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

8

Között a tippet és a gratulációt is :)

ápr. 14. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!