Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » 15-20 éves kosz+vízkő+Isten...

SirRasor kérdése:

15-20 éves kosz+vízkő+Isten tudja még mi rakódott le a kádra, mosdókagylóra, WC-re. Melyik szerrel lehet a leghatásosabban letakarítani ezeket, hogy úgy nézzenek ki, mint újkorukban? Sós almaecet működhet?

Figyelt kérdés
2008. jún. 27. 00:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A bolt méregdrága készítmények kb egyformán hatnak. Valamit levisznek de nem az igazi. Én úgy takarítottam le a 20 éves csempét kádat, hogy ecetes vízzel ( töményen) súroltam, utána pedig tömény szódabikarbónás, vagy sütőporos vízzel. Ezt úgy csináltam, hogy heti két alkalommal, hétfőn és csütörtökön, felváltva nyomtam a két módszert. Kb. egy hónap kellett ahhoz, hogy megszüntessem a problémát, de megérte.!! Megfogadtam, h többet nem hanyagolom el ( eddig is rendszeresen takarítottam, de csak úgy, hogy a csempét domestossal mostam át) hetente vagy kéthetente meg fogom csinálni. szerintem az almaecet is működni fog, bár a sima ecet olcsób:)))
2008. jún. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Cillit BANG, Domestos, ecet és sok-sok sikálás meg türelem :)
2008. jún. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Domestost már próbáltam WC-be, de semmit se csinált. Tegnap 3x sikáltam át a kádat meg a mosdót tömény ecettel úgy, hogy sikálással felvittem egy réteget, aztán hagytam 2-3 órát állni és sikálással letakarítottam, majd vittem fel az új réteget.


Azt mondom kb. szép is lett, de a WC-vel még mindig nem tudom mit csináljak, mert abba NEM fogok belenyúlni sikálni.


Ja és köszönöm a hozzászólásokat, hasznosnak ítéltem őket :)

2008. jún. 28. 07:13
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Csempére, mosdóra, wc-kagylóra mehet háztartási sósav! Gumikesztyű, szemüveg! De! A kádról a zománcot tönkre vághatja, és a fémfelületekkel is baj lehet /csapok, lefojók/. Oda kevésbé agresszív savas cuccok /cillit/. Vigyázz a csempe fugáira savas dörzsis szivaccsal bróbáld, ne löttyintsd rá!

FONTOS! Nagyon alaposan öblítsd le, bő vízzel! És véletlen se találkozzon a savas anyag hipóval /domestos/, mert klórgáz keletkezik, attól meg sok bajod lehet, pl megfulladsz, leég a tüdőd, meg ilyesmi!

2008. jún. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

WC-be mehet a sósav, de javaslok mást: tömény lefolyótisztítót önts bele körbe, hagyd állni egy éjjelre, reggel keféld át. (DM saját márkással nálam bevált.)

A többi felületen nekem a cillit bang (por alakú) olyan szutykokat szedett fel kis sikálással, amit korábban semmi.

2008. jún. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha van ZoneClub-otok akkor 11 és dél között megy rajta a Tiszta a lakásod? (How clean is your house?) Két nő, Kim és Eggy szörnyen piszkos házakat takarít és rengeteg remek ötletet hallhatsz a műsor alatt!
2008. júl. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Én vásárolt régi lakással voltam hasonló helyzetben. A WC-be Domestost öntöttem, igaz, egy hétig állt benne, de gyönyörű lett, bár valószínűleg a sósavas előkezelés a vízkő miatt nem árt. A többi fenti ötleten kívül még ajánlanám a Coop-os vízkőoldó gélt, nagy kék flakon és kb. 200 Ft, ugyanazt tudja, vagy még többet is mint drágább társai. Én rendszeresen ezt használom súrolásra a fürdőben, mosogatóban, a csaptelepeket sem marja le, és minden csillog.
2008. júl. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

Szia!

Én végső elkeseredésemben a Domestos Zérót próbáltam ki, mivel a vécén hatott és vízkőoldó is van benne, gondoltam egy próbát megér. Egy 10 percig állni hagytam a felületen és eltüntette azokat a foltokat is, amiket e beköltözéskor sósavval, vízkőoldóval, ecettel stb., stb. stb próbáltam eltüntetni.

2008. júl. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ. A ZoneClub-os műsort meg teljesen véletlenül láttam pár napja és az se rossz, sok jó ötlet van benne pl: rezet papradicsommal vagy ketchuppal és tényleg hatásos.
2008. júl. 3. 07:53
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Sósav, SÓSAV+HYPO/DOMESTOS/ biztosan jó, de nagyon nézd meg a munkavédelmét, és ne hajoéj a kádba, mert a nascens/helyszinen keletkező/ clór nehezebb a levrgőnél és tüdővizenyőt /oedemát/ csinál, ami közvetlen életveszély 2-12 óra mulva is!!!!!!!!!!!! Ha találsz ártatlanabbat ezekkel ne játssz!!!! A kesztyűt, szemüveget már más is irta, de hosszú szárú kesztyű és védőkötény is. tatar
2008. júl. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!