Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Azokat a ruhákat berakjátok a...

Azokat a ruhákat berakjátok a szárítóba, melyek címkéje az jelzi, hogy nem alkalmas erre?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ma jött meg a mi szárítónk. Előtte még nem volt, úgyhogy tapasztalatlan vagyok. Gyerekruháknál látom, hogy sok jelzi, hogy nem alkalmas szárítógéphez, viszont olvastam arról, hogy ezek a ruhadarabok pl. kifakulhatnak, emiatt nem ajánlják. Engem inkább tapasztalatok érdekelnének. Nem lustaságból akarok belerakni mindent, eddig is túléltük szárítógép nélkül, DE ha nem tesz benne igazából kárt, akkor inkább beraknám és egyszerre meglenne. Adjátok tippeket/tanácsot? Köszönöm szépen!
ápr. 17. 19:57
 1/6 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:

Boxereket, zoknikat nem szoktam betenni, mert a gumikat gyorsan tönkreteszi. Melegítőket se szoktam amiben gumi van. Nagyon új pólókat, pulcsikat nem szoktam betenni.

Amit már nem sajnálok annyira, hogy kár keletkezhet benne, azokat dobom is be, meg se nézem ajánlják-e hogy szárítva legyen.

ápr. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezt ki kell tapasztalnod. Nekem van úgy, hogy az is tönkremegy benne, ami betehető, ami címke szerinte nem mehetne bele, azok között van, aminek semmi baja nincs. Fakulni fakulni fog minden ruha, nyilván nem azonnal, de hosszú távon igen.
ápr. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mi berakunk mindent, kivéve azt a pár darab gyapjút. Nem vettem észre, hogy az alsók vagy zoknik gumijának bármi baja lenne. Volt 1-2 gyerekruha, amin vastagabb minta volt, ami egyben lejött (több alkalom után); de másik ugyanolyannak semmi baja. Fakulást nem tapasztaltam. Volt már több különböző szárítónk, majdnem 20 éve használom tényleg mindenhez.

Ami hajlamos szöszösödni (gagyi kötött pulcsik), az logikusan előbb fog szöszösödni ha nem csak mosod, hanem szárítod is. De azt vettem észre, ezek idővel akkor is szöszösek lesznek, ha nem mosom ki.

ápr. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kérdező, én nem szoktam egyben sok ruhát betenni a szárítóba. Egy mosást néha 4 részletben szárítok (7,5 kg-os a gépünk) de általában 3-ban. Így nem gyűrődnek hanem szépen kisimulnak, nem kell vasalnom utána.

Amikor jobb az idő, mint most, akkor kiteregetem és hagyom vasalásnedvesre száradni. Ez melegben egy-két óra alatt meg is van és akkor sokkal könnyebben szárad a szárítógépben.

A párom nem szereti ha az ingeit beteszem a szárítógépbe, de én azt is beteszem, csak vigyázok, hogy ne legyen sok és ne tegyem össze semmivel ami sérülést okozna bennük. De azokat szabadna szárító gépbe tenni.

Amire konkrétan rá van írva azt nem teszem be szárítógépbe. Annak oka általában az, hogy nem bírják a meleget - a mosásnál is gyakran 30 fokot írnak rá vagy kézi mosást.

ápr. 18. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én figyelembe veszem és nem rakom bele azokat, amiket a címke szerint nem lehet. Nekem elég sok blúzom műszálas, azokat nem teszem be, bár van delicate program a szárítógépünkön. Viszont én a zoknikat, pamut alsóneműket is beleteszem és én nem vettem észre, hogy ezeket tönkretenné.

Volt már, hogy egy pepcos pólója a gyereknek belekerült, de nem történt semmi, nem ment össze.

Egyébként mióta megvan a gépünk, azóta ha ruhát veszek, kifejezetten megnézem a címkét és olyat igyekszem venni, ami betehető. Nekem a szabadidőm, farmereim is szárítahtók. Sőt van olyan dzsekim is.

A férjem ingjei is szarithatok. Ezek úgy lesznek szépek, ha csak azokat teszem be és egyszerre max hatot. Utána még vasalnom sem kell. Szuper találmány egyébként, ki kell tapasztalnod. De én a kényes darabokat, amiket amúgy is 30 fokon lehet mosni, nem tenném be.

ápr. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én bedobok mindent, babaruhákat is.

Úgy látom bírják szerencsére

ápr. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!