Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Létezik-e olyan öblítő, amely...

Létezik-e olyan öblítő, amely gyapjú termékek öblítésére is jó és ha igen, melyik az?

Figyelt kérdés

2020. jún. 9. 15:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Igen, a tiszta víz.
2020. jún. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
37%
Ecet.
2020. jún. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
43%

Ecettel soha!!! A sav szétmarja a gyapjút!

Gyapjú, juh, állati szőr, gyakorlatilag "haj".

2020. jún. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
73%
Még nem marta le senki haját. Ecetes vízzel is szoktak hajat öblíteni. Valamint a pamutot sem marja szét, és nem a tömény sav a cél. A mosószerek lűgok, mégsem oldják szét a ruhákat, pedig a lúg oldja a szöveteket.
2020. jún. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

A gyapjú más kezelést igényel, az biztos. Nem jó a mosásához bármilyen mosószer. Eddig én vagy vízzel vagy gyapjúhoz való mosószerrel mostam az ilyen cuccokat, de nemrég olvastam, hogy van gyapjúhoz öblítő is. Reméltem, hogy itt valaki többet tud erről.

Az ecetet nem merném bevállalni, de más anyagok mosásához használtam sokáig mosószódát és öblítéshez vízzel hígított citromsavat, tehát nem vagyok "savellenző", de gyapjún nem merném használni szerintem.


A mosószóda csomagolásán is fel van tüntetve, hogy gyapjú mosásához nem alkalmas.


#2, te szoktad használni gyapjún az ecetet?

2020. jún. 9. 16:59
 6/19 anonim ***** válasza:
Én a gyapjút, illetve a kötött pulcsikat is ugyanazzal az öblítővel öblítem mint a többi ruhát.
2020. jún. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Igen? Jó tudni. És milyen gyapjú cuccod van? Pl. takaró vagy zokni?
2020. jún. 9. 17:13
 8/19 anonim ***** válasza:
18%
A gyapjú állati eredetű, a savat nagyon nem komálja. A gyapjú növényi (pamut) annak mindegy.
2020. jún. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Ecetet lehet használni. A lúgos dolgok (sima mosószer, mosószóda) marják szét a gyapjút.


[link]

[link]

[link]

2020. jún. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
28%

6-os vagyok: gyapjú pulcsik vannak, plédek. A rózsaszín Perwollal mosom őket, illetve minden kényesebb ruhát, polót. Minden ruhánk olyan mintha új lenne, még a jó pár éves is. :)


Soha nem tennék ecetet a ruhákra, ahogy a hajnak a balzsam, úgy a ruháknak az öblítő az “ápolószer”, természetesen ésszerű mennyiségben, nem ahogy a háziasszonyok használják, 2-3szor annyit mint amennyi kellene.

2020. jún. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!