Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen gyakran takaritotok?...

Milyen gyakran takaritotok? És hogyan?

Figyelt kérdés
Leirom én hogy csinalom: kb heti 3x porszivozas és felmosas,fürdőben csap minden használat után átörlöm, hogy ne legyen csúnya vizköves, wct kb 3 naponta kitakaritom, nálunk épített tusoló van, ezt ritkán szoktam takarítani mert annyira nem is kell, ezenkívül a fürdőben mást annyira nem takarítok. Tükröket szoktam 1-2 hetente. Portörlés szintén 1-2 hetente.konyha minden használat után teljesen kitakaritva. Viszont a sütőt és mikrót ritkán, inkább amikor eszembe jut, vagy látok valamit ami miatt ki kell, hűtőt szintén nagyon ritkán, de at szoktam törölni vizes papirtörlővel gyakrabban azért, de ilyenkor nem pakolok ki belőle (nem szokott tele lenni a hűtőnk) szőnyegek nincsenek és függönyök se mert tetőablakok vannak, azok kb 3-4 havonta le vannak takaritva. Kb ennyi. Mit kéne valtoztatnom vagy máshogy csinálnom? Ti hogy csináljátok és milyen gyakran? Baratom szerint takarítás mániám van, mert 2 naponta porszivozok és felmosok, szerintem egyáltalán nem, sőt kevésnek tartom amit csinálok
ápr. 18. 18:14
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is takarítás mániád van.

Minden.nap vagy max másnap sütök vagy főzök és a konyha az előtérre nyílik. Ezt szinte minden este, kivéve ha be se mentem felmosom. Brutális a helyzet mindig, valamiért messy cook vagyok.

Wc kb havonta

Furdo mas teruletei kb kethavonta de a kad csak felevente

Portorles is 2-3 havonta. Porszivozas es felmosas kb 4-6 hetente.


Amikor kisebb lakasom volt belvarosban es porsodott ott neha 3 hetente is porszivoztam.

Amugy pedig nálam mindenhol szőnyeg van, ami elég jól felfogja a por nsgy részét. Ezeket akkor szoktam kirazni es porszivozni ha minden mást is.


Ágyneműcsere kb 1-2 havonta


Semmiképp se szeretném az életem ennél több részét takarítással tölteni.


(Szomszéddal jóban vagyok, ok menetrendszeruen minden csutortok delutan takaritanak. Takaritasmanias a csaladanya. Akkor kb ablakpucolason es fuggonymosason kivul mindent kitakaritanak. Szerintem az oké viszint en sose fogom csinalni. De annal gyakrabban idopazarlasnak tunik. A csap letorlese minden hasznalat utan meg nonszensz. Konkretan nem is tudod elni az eleted csak takaritasz)

ápr. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem takarítok folyamatosan, ha olyan nap van hogy felmosok és felposzivozok az összesen kb fel óra

A csap letorlese pár másodperc

A konyha kitakaritasa is pár perc (felületek és tűzhely takaritasa)


Hűha 4-6 hetente porszivozol és mosol fel? Nem lesz addigra nagy kosz? Nálunk minden meglatszik a padlón és zavar

ápr. 18. 18:32
 3/10 anonim ***** válasza:

Napi fél óra az a napod 2.5 százaléka. Rengeteg. Inkább addig jógázom, felhívom telefonon anyukámat, annyival többet alszom stb

Nálam a szőnyeg megfogja a port, az igénybevett helyeken (konyha, eloszoba) pedig irtam hogy szinte naponta takaritok. Ez nekem 7-8 perc de pl ha mar csak habarás után forr a leves akkor addig csaknálldigálnék és megcsinálom.


De, 4-6 hét alatt felgyulik a kosz. Azért szoktam porszivozni.


Át kéne programoznod magad hogy ne zavarjon. Nem egy ikea studioban elsz hanem az otthonodban. Teljesen normalis ha itt itt latszik a por es nem rogton torlod le.

Ez olyan minthkgy csomo embernel nicns semmi a konyhapulton. Hat nekem ott vannak a leggyakrabban hasznalt dolgok hogy ne kellje napi szinten elovenni. Hiaba nez ki kupisnak, heti szinten orakat sporol meg ha elol vannak

ápr. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát 2 naponta fel órát erre szánni szerintem nem rengeteg de kinek mi 😀 én úgy érzem jól magam, ha nincs kupi és kosz és raszanom inkább néha a napom 2.5 százalékát erre.
ápr. 18. 19:05
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Wc takarítás havonta?
ápr. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#5 kb hetente 20szor húzom le mert irodaban dolgozom, keveset vagyok otthon. Van benne bref ami fertotleniti folyamatosan

Bőven elég havonta takaritanom. De ha te a tied gyakrabban akarod, senki nem tart vissza

ápr. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Amikor nagyon kicsik voltak a gyerekek és négykézláb mászkáltak a padlón addig nagyon gyakran porszívóztam és mostam fel.

Amióta megnőttek azóta ez totál felesleges. Hetente takarítunk jó esetben, de van hogy csak két hetente. Van egy robotporszívónk az ennél gyakrabban van körbeküldve de az se túl gyakran. utálok takarítani és csak annyit teszem amennyit minimálisan szükséges. Nem érdekel. Van egy csomó más dolog amivel értelmesebben el tudom tölteni az időmet.

De mindenkinek más a hobbija, van aki takarít és ezzel tölti ki a napját.

ápr. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#6: sejtettem, hogy a Bref lesz az indok 😃
ápr. 19. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A konyhát naponta többször takarítónő minden étkezés után (gáz,konyhapult,asztal) a fürdőt hetente max két hetente (kád surolás csaptelepek takaritása, polcok szekrények törlése stb ilyenkor fel is mosok) a wct kb 3naponta takaítom. Söpörni napi 10szer biztos hogy söprök. Porszívózni hetente szoktam. Felmosni 2naponta. Ablakot pucolni kb 2havonta ekkor mosom a függönyöket is. Ágyneműt hetente cserélek.
ápr. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Porszívózás naponta (ezt robotporszívó reggelre elvégzi. Reggel felmosás az alsó szinten, teljes házat hetente. Wc-t minden nap, kádat minden fürdés után áttörlöm Cif-fel, súrolni még nem kellett. Portörlés hetente, kivéve a tv-k, pianínó, ezeket 2-3 napota. Általában nedves törlőkendővel törölgetek, az bevált. Ágynemű télen 3-4 hetente, nyáron gyakrabban. Ablak, ajtó tisztítása kb negyedévente, ilyenkor függönymosás is. Nagytakarítás negyedévente, ebbe konyha, spájz, szekrények stb. belső takarítása, selejtezése is beletartozik.
ápr. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!