Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit lehet kezdeni beázás...

Mit lehet kezdeni beázás miatt szétrohadt szekrényhátuljakkal, amelyek büdösek is?

Figyelt kérdés

Persze bérelt lakásról van szó, ahol mondta a tulaj, hogy pont nem rég volt csőtörés, mielőtt beköltöztem, de mindent megjavítottak, ám annyi eszem nem volt sajnos, hogy kinyissam a lenti konyhaszekrényeket, amelyek hátulja egy barátom szerint csak régiek, szerintem viszont ki tudja, mennyi ideig álltak víz alatt, mert szétázottnak tűnnek, amit nem vettem sajnos észre, amikor kivettem a lakást.


Mit tudok csinálni vele, mert használnám a szekrényeket, így is kevés a rakodóhely, pláne, ha lemondok két szekrényről, amelyek olyan büdösek is, hogy gondoltam, kiszellőztetem, de úgy meg az egész lakás lett olyan áporodott büdös, úgyhogy inkább becsuktam újra.


Felmerült bennem, hogy tán ha lefestem, de az elnyomja a szagát?


Egy barátom azt is mondta, hogy vegyek öntapadós tapétát, és azt ragasszak rá, de kétlem, hogy az elnyomná a szagát.


Konkrét átverés és én hülyeségem, hogy nem nyitottam ki a szekrényeket, de most emiatt nem fordítok hátat a lakásnak, pláne, ha még be sem fejeztem a költözködést bele, viszont már több holmim van már benne, mint az előző lakásban.


Amúgy szerintem annyira nem is régi a konyhaszekrény, mint a barátom mondta, számomra a szaga és a látványa is arról árulkodik, hogy ki tudja, meddig, de víz alatt állt a faszekrény hátulja, hátlapja, a víz meg feloldotta a fát meg a ragasztót...


Van értelme egyáltalán szellőztetni vagy úgysem megy ki a rohadás szaga?


Mit tehetek, hogy ne legyen büdös és használhassam a szekrényeket tisztán?



máj. 22. 05:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha kiszárad a szekrény nem lesz büdös, de ahhoz szellőztetni kell. Ne te old meg hanem akitől bérled a lakást.
máj. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Beszéld meg a főbérlővel hogy kirakod és sok helyen van ingyen elvihető bútor.

Arra kicserélni.

máj. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Vki, akinek meséltem ezt azt mondta, hogy szellőztessem, akkor is, ha büdös, főleg akkor szellőztessem, amikor nem vagyok otthon, és nézzem meg, hogy vizes-e még.


Így tettem, és tényleg nem büdös már, és nem is vizes. Viszont rohadt undorító minden szekrény hátulja.


A kérdésem továbbra is az, hogy mi a jobb megoldás a tisztán használhatóvá tevéshez: festés vagy tapéta? Netán ebben a sorrendben mindkettő? Vagy csak fessem le, hogy szép legyen, akkor nem kell neki tapéta?

máj. 24. 04:57
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Penészes, elrohadt szekrények a tűzre valók, sajnos ez az igazság. A fa és a bútorlap nem tolerálja a nedvességet, felpúposodik, deformálódik, a belőle kiáramló gázok pedig léguti megbetegedést okozhatnak.
máj. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha csak a hátulja ázott el, egy asztalos lecseréli a hátlapját, talán nem is kerül sokba.
máj. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Tényleg beteg lehetek tőle...???
máj. 24. 18:53
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha nem érzed a szagát, akkor már nem nagyon pároghat. Szellőztess sokat, attól a levegő is cserélődik, meg a bútor is szárad. Inkább ezek égetésénél keletkeznek ártalmas gázok.
máj. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Azóta mindig nyitva van két irányból is az ablak, folyamatosan cserélődik a levegő, és nem is vizes szerencsére.
máj. 24. 19:33
 9/11 anonim ***** válasza:

"Tényleg beteg lehetek tőle...???"

Sajnos tényleg, már viszonylag régóta kimutatták ezt a tényt. Bár a szellőztetés is számít, hiszen a kiáramló káros gázok higítva jutnak a szervezetedbe, de azért mégiscsak ott van a levegőben a fölös méreg, a rohadásos, penészes, dohos szag jelenléte a biztos jele ennek... Közép-hosszú távon göthös köhögést, gyakori fejfájást és asztmát is okozhat, meg ugye a tüdőn át a vérkeringésbe is eljut, akár rosszabb lehet a dohányzásnál is. Legjobb nem játszadozni ezzel, hanem megszabadulni tőle. Bármilyen faanyagot, bútorlapot ha egyszer huzamosabb vizkár ér, az már soha nem lesz olyan mint volt. Sem tartósságában, sem szilárdságában, sem pedig esztétikailag. Idővel megjelennek a gombás fertőzések is az ilyen faanyagban, amelyek átterjedhetnek az élelmiszerre, edényekre is, te meg megeszed...

máj. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Úristen, tök logikus, amit írsz, 9., köszi, szólok a tulajnak, hogy ez az ő sara, és remélem, nem ezért lépett le az előző lakó, remélem, együttműködik velem, mert még be sem fejeztem a beköltözést, és nincs kedvem újra lakást keresni emiatt, pedig konyhaszekrény kell, ugye... Jaj, de most akkor ezt hogy adjam elő a tulajnak...? Talán a kedves kérés lenne a legjobb, hátha simán lecseréli... Ha meg nem, akkor szerintem megcsináltatom zsebből szerintem, mert most jól ráparáztattál, 9., és szerintem nem is túlzás, hanem tök logikus szerintem...


De mennyibe kerülhet vajon, és egyáltalán hogy tudják kicserélni a falhoz tolt konyhabútor hátlapját...??? Le kell bontani a teljes konyhabútort hozzá...? Még szerencse, hogy pont ma jön elvileg át hozzám szekrényt összeszerelni egy faműves barátom, majd ő megmondja a frankót, hátha megcsinálná ezt is valamikor, kérdés, hogy mikor és mennyiért, de milyen jó lenne, ha a tulaj bevállalná! Addig nem tudom használni a konyhám, mert naná, hogy nem pakolok ezekbe a szekrényekbe, mert egyszerűen undorítanak, és még én nyugtattam eddig magam, hogy ez csak ázott fa, nem para, de lám: nem véletlenül van az undor érzelmünk, alapvető önvédelem mérgezés ellen, ugye...


Drukkoljatok, légyszi, hogy legyen együttműködő a tulaj, mert mennyibe kerülhet vajon egy ilyen hátlapcsere és mennyi munka, kosz, kellemetlenség, ilyenkor derül ki, hogy jól választottam-e lakást, hogy hogy reagál az ilyen problémákra. Én meg be vagyok tojva, mert utálok költözködni, meg egyáltalán a lakáskeresés stresszét is utálom, és úgy örültem, hogy végre találtam lakást, erre ez a hülye beázás, de hülye vagyok, hogy nem néztem meg jobban!

máj. 25. 19:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!